Doświadczenia wirtualne stają się nową normą, dlatego świat również otwiera swoje podwoje oferując podróżnym zaskakującą perspektywę cyfrowych wypraw zarówno w zakresie kultowych destynacji, jak i ukrywanych do tej pory sekretów.

Nie musisz być Anselem Adamsem, aby docenić malownicze widoki kalifornijskiego Parku Narodowego Yosemite w postaci relacji na żywo ze szczytu El Capitan i wodospadu Yosemite. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby wyruszyć na wirtualną wycieczkę do północnej Szwecji, gdzie czeka na ciebie lot balonem nad Arktyką i wędrówka przez lapońskie pustkowia. Po dniu pełnym przygód możesz spędzić wieczór z dramatem, tragedią i romansem w londyńskim teatrze Shakespeare's Globe, który transmituje "Dwóch szlachetnych krewnych", "Makbeta" i "Zimową opowieść".

Ale oczywiście nadal przepełnia cię pragnienie podróżowania, więc kiedy odwiedzisz już swoje ulubione muzeum wirtualne, spróbuj jeszcze tych pięciu doświadczeń, które podtrzymują ducha podróży i pozwalają nam marzyć o kolejnych wyprawach.

 

Wirtualne zwiedzanie Puerto Rico z jego mieszkańcem

Wirtualne wycieczki na żywo po Puerto Rico z Google Earth dają cyfrowym podróżnikom możliwość wędrowania wśród cudów natury, poruszania się po odległych zakątkach wyspy i odkrywania jej historycznych skarbów. Uczestnicy tych wydarzeń mogą podziwiać między innymi takie atrakcje wyspy jak El Yunque (jedyny tropikalny las państwowy w USA), słynną plażę z czarnym piaskiem Playa Negra oraz bioluminescencyjne zatoki Vieques. Wystarczy tylko odwiedzić profil Discover Puerto Rico na Facebooku, aby odbyć bezpłatne, 30-minutowe wycieczki na żywo.

 

El Yunque obejmuje prawie 30 000 akrów we wschodniej części Portoryko (Photograph by Dennis Vdw, Getty Images)

 

Wirtualne zwiedzanie Mississippi w rytm muzyki

Wirtualne muzea są ciekawe, ale spróbuj też wędrówki bocznymi drogami i peryferiami Mississippi, aby odkryć korzenie bluesa Delty przy pomocy aplikacji Mississippi Blues Trail. Opowiada ona pełne melodii historie prawie 200 mężczyzn, kobiet i firm, które były pionierami muzyki bluesowej i sprawiły, że stała się ona integralną częścią stanu Magnolii. Posłuchaj dzieł takich artystów jak Robert Johnson, Howlin' Wolf, Muddy Waters i B.B. King, a następnie zanurz się w ich muzycznych historiach dzięki interaktywnej osi czasu. Obejrzyj krótkie filmy przywracające te opowieści do życia, na które wpływała kultura, gospodarka i społeczna geografia Mississippi.