Termy w Polsce cieszą się popularnością przez cały rok, jednak kąpiel w gorących źródłach smakuje najlepiej, kiedy na zewnątrz jest śnieg, a termometr wskazuje temperaturę poniżej zera stopni Celsjusza. Jedne z najbardziej znanych basenów termalnych w kraju znajdują się na południu, ale nie tylko tam możemy się wygrzać i nabrać sił na nowy rok. Ruszamy w gorącą podróż po zimowej w Polsce.

Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie to największe i chyba najbardziej znane baseny termalne w naszym kraju. Na gości czekają nie tylko, baseny, sauny i SPA, ale także centrum sportu i restauracja. Skupmy się jednak na tym, czego zimą brakuje nam najbardziej – cieple. Zewnętrzny basen termalny ma powierzchnię 638 mkw. i głębokość 1,2 m. W środku znajdują się 2 baseny termalne ze stanowiskami do masażu o powierzchni 99 mkw. Zrelaksować można się również w jednym z siedmiu małych jacuzzi, dużym basenie jacuzzi lub jacuzzi solankowym. Z myślą o najmłodszych zostały przygotowane specjalne atrakcje, takie jak plac zabaw w strefie malucha, zjeżdżalnie czy brodziki.

W sezonie wysokim, czyli w okresie świąt, wakacji, ferii i długich weekendów ceny biletów 3-godzinnych na baseny i strefę leczniczą zaczynają się od 65 zł. Wejście po godz. 19:00 jest tańsze – pobyt dla dziecka (3-16 lat) to koszt 49 zł, a dla dorosłego 65 zł.

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Nie mniejszą popularnością cieszy się Terma Bania. Kompleks w Białce Tatrzańskiej składa się z wewnętrznych i zewnętrznych basenów termalnych, w których temperatura wody waha się pomiędzy 34 a 38 st. Celsjusza. Do term trafia z głębokości 2500 metrów. Nawet po oddaniu części energii cieplnej (początkowa temperatura wynosi 72 st. Celsjusza) zachowuje cenne mikroelementy. Oprócz basenów w Strefie Relaksu znajdują się również wanna jacuzzi, dwie sauny tekstylne, niecka chłodząca o temperaturze do 10 st. Celsjusza i niecka ze śniegiem.

Ile kosztuje taka przyjemność? Ceny biletów różnią się w zależności od tego, z których stref chcemy skorzystać. Przykładowo za 2,5-godzinny odpoczynek w Strefach Relaksu i Zabawy zapłacimy 79 (dzieci do lat 13), 89 (seniorzy) lub 99 zł (dorośli).

Termy Bukowina Tatrzańska

Wielu narciarzy nie wyobraża sobie zimowego wyjazdu w góry bez odwiedzenia Term Bukovina. W otoczeniu podhalańskich lasów do dyspozycji gości są baseny rekreacyjne z wodą termalną o temperaturze od 30 do 38 st. Celsjusza oraz baseny pływackie. Do tego sauny, jacuzzi oraz zjeżdżalnie wodne. W kompleksie cyklicznie organizowane są Noce Basenów, podczas których relaks w wodzie uświetniają DJ-e grający muzykę klubową oraz gwiazdy.

3,5-godzinny relaks w bukowińskich termach to koszt 89 zł dla dorosłych i 69 dla seniorów powyżej 60 lat. Cena biletu dla dziecka do 13 roku życia to 63 zł.

Termy Uniejów

Oczywiście wygrzewać się możemy nie tylko na Podhalu. Mieszkańcy centralnej Polski chętnie odwiedzają popularne baseny termalne w Uniejowie. Tutaj nie ma mowy o nudzie. Na zewnątrz znajdują się duży basen solankowo-uzdrowiskowy, basen dziecięcy, basen pływacki, bufet wodny z zatoką, rwąca rzeka i inne atrakcje dla dużych oraz małych. W środku na najmłodszych czeka prawdziwa gratka – piracki statek. W tym czasie rodzice mogą wskoczyć do basenu uzdrowiskowego lub zajrzeć do tężni solankowej.

W Termach Uniejów dzieci do lat 7 bawią się za darmo. Ulgowy bilet wstępu na 3 godziny do strefy basenowej kosztuje 38 zł, a normalny 52 zł.

Termy Maltańskie

Mieszkańcy Poznania i okolic z pewnością bardzo dobrze znają Termy Maltańskie. W samym sercu miasta na zmarzluchów czekają całoroczny, zewnętrzny basen z wodą termomineralną, wewnętrzny basen geotermalny oraz basen z gorącą wodą i hydromasażami. Spragnieni wypoczynku i regeneracji powinni zajrzeć też do Złotych Kaskad, czyli trzech basenów z hydromasażami i leżankami wodnymi. Poza basenami termalnymi ogromny aruapark oferuje też inne atrakcje, w tym sauny zjeżdżalnie i specjalne strefy dla dzieci.

Od poniedziałku do piątku za bilet ulgowy (3-godzinny) zapłacimy 40 zł, a za normalny 46 zł. W weekendy i święta ceny biletów są wyższe o około 10 zł.