Lotnisko Chopina w Warszawa, jak przystało na największy tego typu obiekt Polsce, co i rusz zaskakuje pasażerów nowymi udogodnieniami. Kilka tygodni temu na terenie stołecznego portu uruchomiony został punkt, w którym można wyrobić paszport tymczasowy w 15 minut. O dokument ubiegać się mogą m.in. ci podróżni, którzy w ostatniej chwili zauważyli, że dokument stracił swoją ważność czy w pośpiechu zostawili paszport lub dowód osobisty w domu. 

Na tym jednak nie koniec. Pasażerowie lecący z Okęcia mogą odetchnąć z ulgą już nie tylko w przypadku braku ważności czy posiadania paszportu lub innego dokumentu umożliwiającego podróżowanie. Od teraz turyści bez problemu będą mogli odesłać do domu przedmioty, których nie można zabrać na pokład samolotu, jak np. płynów w opakowaniach większych niż 100 mililitrów.

Paczkomat na lotnisku Chopina

Grupa InPost, ku ogromnej radości podróżnych odlatujących z Warszawy, uruchomiła na terenie lotniska Chopina paczkomat. Nowe udogodnienie powstało z myślą o tych pasażerach, którzy nie przeszli kontroli bezpieczeństwa ze względu na posiadanie w bagażu podręcznym niedozwolonych przedmiotów.

Maszyna ulokowana została w strefie kontroli bagażu przy przejściu Fast Track E. Cała procedura nadania przesyłki nie należy do skomplikowanych. Po tym, jak otrzymamy od pracowników lotniska przedmiot, zostaniemy skierowani do wyznaczonego miejsca, do którego dostaniemy się po ówczesnym wykupieniu „szybkiego przejścia”. Każdy z pasażerów będzie mógł zapakować daną rzecz w karton o odpowiednim wymiarze i umieścić ją w paczkomacie. 

– Od teraz pasażerowie odlatujący z Lotniska Chopina w Warszawie zyskają możliwość wysłania przez Paczkomat InPost przedmiotów, których nie można przewozić w bagażu podręcznym, np. ostrych narzędzi lub płynów powyżej 100 ml. (...) Paczkomat stanie w strefie kontroli bagażu przy przejściu Fast Track E na Lotnisku Chopina w Warszawie. Aby skorzystać z usługi, wystarczy zapakować przedmiot na wyznaczonym stoisku i, z pomocą aplikacji InPost Mobile, nadać przesyłkę przez Paczkomat InPost. W ten sposób cenne przedmioty nie znajdą się w koszu, ale bezpiecznie trafią do wybranego urządzenia Paczkomat lub pod wskazany adres – zaznacza Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost 

W całym procesie nadania przesyłki pomogą przeszkoleni pracownicy największego portu w kraju. Co ciekawe, jak podkreślają przedstawiciele lotniska, to pierwsze tego typu udogodnienie w Europie

– Możliwość wysyłki paczki bezpośrednio ze strefy kontroli bagażu na lotnisku to pierwsze tego typu rozwiązanie nie tylko w Polsce, ale i Europie. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu pasażerów naszego portu. Często podróżni z roztargnienia lub niewiedzy przystępują do kontroli bezpieczeństwa z niedozwolonym przedmiotem w bagażu. Zazwyczaj nie mają już możliwości lub czasu na powrót do miejsca nadania bagażu rejestrowanego. Teraz dzięki urządzeniom InPost bezpiecznie wyślą swój wartościowy przedmiot pod wybrany adres – dodaje Anna Dermont rzecznik Lotniska Chopina.

Paczkomat firmy InPost na lotnisku Chopina / Źródło: Lotnisko Chopina / Facebook

Jak korzystać z Paczkomatu na lotnisku Chopina?

  • Kup usługę Fast Track i skorzystaj z „szybkiego przejścia” w części E.
  • Pokaż przedmiot pracownikowi ochrony przed spakowaniem go do kartonu.
  • Skorzystaj z odpowiedniego opakowania kartonowego i zaklej je taśmą.
  • Pobierz aplikację InPost Mobile.
  • Nadaj paczkę w urządzeniu.
  • Udaj się do kontroli bezpieczeństwa w strefie Fast Track.

Kapsuły do spania na lotnisku Chopina

Kolejną nowością na lotnisku Chopina w Warszawie są kapsuły do spania. Idea powstania takiej strefy spotkała się z dużym entuzjazmem większości pasażerów, szczególnie tych mających kilkugodzinną przesiadkę w stolicy Polski.

– Masz długą przesiadkę? A może przyjechałeś wcześniej i chcesz wygodnie poczekać na lot? Teraz możesz skorzystać z kapsuły do spania na Lotnisku Chopina – zachęca warszawski port w swoich mediach społecznościowych. 

Niestety, spore kontrowersje wzbudzają jednak ceny. Za jedną godzinę w mającej 220 cm długości kabinie należy zapłacić 60 zł, a za dwie – 110 zł. Następne 60 minut odpoczynku to koszt 40 zł. 

Dodajmy, że znajdujące się na warszawskim lotnisku Chopina kapsuły do spania są dostępne w godzinach 19:00–7:00. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości strefa odpoczynku będzie otwarta całą dobę. 

Źródła: InPost, Lotnisko Chopina w Warszawie.