Nowy Jork: co warto wiedzieć?

Cenne informacje przed podróżą do nieznanego miasta są podstawą udanego pobytu. Z uwagi na to, że Nowy Jork to jedno z najbardziej zaludnionych miejsc w Stanach Zjednoczonych, warto przyjrzeć mu się bliżej. Zacznijmy od samego lotu.

Na szczęście podróż do USA stała się od 11 listopada 2019 r. bardzo prostą sprawą ze względu na zniesienie wiz dla podróżujących Polaków w celach turystycznych i biznesowych. Obecnie wizy zostały zastąpione łatwiejszym biometrycznym paszportem. Żeby je uzyskać należy także zarejestrować się w dedykowanym systemie. Sfinalizowanie powyższych wymagań umożliwia Polakom pobyt do 90 dni. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o kwestie formalne.

Przed wylotem, koniecznie zadbaj o swoje zdrowie, wykupując ubezpieczenie na podróż. Dzięki temu zabezpieczysz nie tylko swoje zdrowie, ale i również wydatki, ponieważ amerykańskie usługi medyczne są najdroższe na świecie.  Wysokie ceny dotyczą również lekarstw, więc pamiętaj o wzięciu małej apteczki.

Ważną kwestią, o której należy przemyśleć, jest także zakup biletów lotniczych. Jeśli masz możliwość, wybierz loty bezpośrednie. Dzięki temu wyeliminujesz przesiadki, a cała podróż nie potrwa więcej niż 9 godzin. Przed samym zakupem weź pod uwagę różnicę czasu w Nowym Jorku. Różnica czasowa wynosi 5 godzin. Przykładowo, jeśli w Polsce jest godz. 15.00 to w Nowym Jorku, dopiero wybija godz. 10.00.