Bahamy kojarzą nam się z egzotyką i pięknymi widokami. Jest to też swego rodzaju miejsce odludne, z daleka od wielkiego zgiełku współczesnego świata. Czy opłaca się tam lecieć? Co warto zobaczyć? Kiedy najlepiej lecieć na Bahamy? Na te i wiele więcej pytań postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Bahamy: gdzie leżą?

Bahamy – gdzie się znajdują? To niewielkie państwo wyspiarskie, które znajduje się na Oceanie Atlantyckim. Sumarycznie powierzchnia wszystkich wysp archipelagu to niespełna 14 tysięcy kilometrów kwadratowych. Porównując to chociażby do Polski, jest to wynik ponad 20-krotnie mniejszy.

Z drugiej strony na wyspach Bahama nie mieszka zbyt wielu mieszkańców, bowiem sumarycznie jest to 382,6 tysięcy osób (dane pochodzą z 2014 roku). Tak na dobrą sprawę ponad 65% mieszkańców zamieszkuje jedną wyspę New Providence, gdzie mieszkańcy głównie utrzymują się z turystyki. Stolicą Bahamów jest Nassau.

Bahamy: co warto wiedzieć?

Bahamy to przede wszystkim wyspy. Ich w całym archipelagu jest ponad siedemset, jednak zamieszkałych jest znacznie mniej – około 26. Dzięki temu wybierając się na Bahamy możemy mieć pewność, że prócz bardziej zatłoczonej samej stolicy i głównych miast znajdziemy również znacznie spokojniejsze i bardziej odludne miejsca. W większości wypadków trzeba się do nich wybrać motorówką albo łodzią.

Natomiast daje nam to możliwość znalezienia miejsca totalnie odciętego od świata zewnętrznego. Wyjazd do tego kraju to przede wszystkim gratka dla fanów pięknych morskich widoków, a także wylegiwania się na plaży. Tutaj niemal na każdym kroku będziemy mogli natknąć się na malowniczy zakątek, który zapierać będzie dech w piersi.

Bahamy to kraj bezpieczny, więc podróż w te rejony świata nie jest dodatkowo obarczona dodatkowymi wymaganiami. By polecieć na wyspy Bahama, nie musimy mieć wizy. Jednak przy kontroli paszportowej należy okazać bilet powrotny do swojego kraju, a także wystarczające środki finansowe na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu.

W praktyce jednak nie ma odgórnie ustalonych kosztów takiego pobytu czy widełek cenowych. W tym wypadku należy po prostu udokumentować posiadanie gotówki. Dodatkowo przy wjeździe do kraju każdy jest zobowiązany do podania konkretnego adresu hotelu, w którym będziemy zameldowani lub innego miejsca, w którym będziemy na czas pobytu nocować.

Bahamy: co zobaczyć?

Bahamy nie są krajem, który ma wybitnie dużo do zaoferowania jeśli chodzi o muzea czy zabytki. Jednak jest kilka miejsc, które należy odwiedzić, by poczuć też klimat Karaibów. Co warto zobaczyć?

Bahamy zostały odkryte przez Krzysztofa Kolumba podczas swojej pierwszej wyprawy w 1492 roku. Hiszpanie wówczas nie skolonizowali wysp, jednak przesiedlili mieszkańców na pobliskie Haiti i Dominikanę.

Później toczyły się potyczki o wpływy i podległość kraju między Hiszpanami, a Brytyjczykami. Finalnie do 1964 roku Bahamy były podległe Królestwu Wielkiej Brytanii, a dopiero w 1973 roku otrzymały pełną niepodległość. Stąd też nie mamy tutaj typowych zabytków. Jednak mieszkańcy wzorują się na przodkach, tworząc kilka interesujących miejsc.