Dokąd więc pojechać? trivago.pl przedstawia 16 alternatywnych sposobów na spędzenie fantastycznej majówki nie udając się daleko. Bo w końcu każdy zakątek Polski ma w sobie coś specjalnego!
 
1. Województwo dolnośląskie – Park Narodowy Gór Stołowych
Polskie Góry Stołowe są jednym z nielicznych przykładów tego typu gór w Europie, a ich pochodzenie jest podobne do pochodzenia słynnej Góry Stołowej będącej symbolem Kapsztadu (RPA). Wybierając się na wycieczkę w te okolice, podziwiać można fantastyczne formacje skalne tworzone na przestrzeni wieków oraz unikalne i objęte ochroną gatunki roślin i zwierząt. Bardziej aktywnym oferowane są wspinaczka górska czy trekking.
 
2.Województwo kujawsko-pomorskie – Bory Tucholskie

To jeden z największych borów sosnowych na terenie Polski i jednocześnie jeden z 23 parków narodowych znajdujących się w naszym kraju. Na jego terenie odnajdziemy zarówno wydmy, jak i jeziora oraz trasy piesze i rowerowe. W parku dostępne są również fantastyczne punkty widokowe, z których rozpościera się widok na okolicę – głównie lasy i tamtejsze zbiorniki wodne.
 
3.Województwo lubelskie – Kazimierz Dolny
Położony w środkowym biegu Wisły Kazimierz kusi przyjezdnych swoją historią, fantastyczną lokalizacją oraz sporą ilością wartych zobaczenia zabytków. To urokliwe miejsce z mnóstwem atrakcji odpowiednich do każdego typu turysty – zaczynając od przytulnych kawiarenek
w Rynku, przez wycieczkę promem po Wiśle aż po wyprawę po wąwozach. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą polskiej turystyki.
 
4.Województwo lubuskie – Lubuski Szlak Wina i Miodu

Województwo lubuskie słynnie przede wszystkim z licznych zielonych lasów – w końcu jest to jedno z najbardziej zalesionych polskich regionów. Oprócz tego jednak, może się ono pochwalić pierwszorzędnej jakości miodami oraz wybornymi winami należącymi do najbardziej popularnych lokalnych wyrobów. Stąd właśnie pomysł na otworzenie Szlaku Wina i Miodu z aż 14 przystankami, podczas których można posmakować tych lokalnych przysmaków.
 
5.Województwo łódzkie – Zalew Sulejowski
Długi na 17 kilometrów Zalew Sulejowski jest największym zbiornikiem wodnym w województwie łódzkim i jednym z nielicznych miejsc w tej okolicy dostępnych dla żeglarzy czy windsurferów. Godzinę jazdy od zalewu znaleźć można również Bolimowski Park Krajobrazowy będący fantastycznym miejscem do wypadów na grzyby bądź zwykły spacer.
 
6.Województwo małopolskie – Trekking w Tatrach Wysokich
Chcąc uciec z dala od cywilizacji i natłoku turystów, warto wybrać miejsce, do którego nie uda się każdy. I choć Tatry należą do jednych z najpopularniejszych kierunków Polaków, to wybierając się w najwyższą ich część, nie spotkamy wielu osób. Tatry Wysokie mogą się poszczycić wieloma – łatwiejszymi i trudniejszymi – szlakami wymagającymi jednak nieco więcej umiejętności technicznych niż zwykły spacer po górach.
 
7.Województwo mazowieckie – Spływ kajakowy rzeką Rawką
Spływy kajakowe stają się ostatnimi czasy coraz popularniejszą aktywnością wśród rodzin z dziećmi. Nic w tym dziwnego – bliskość natury, sport i możliwość spędzenia czasu z najbliższymi sprawia, że ta forma rodzinnych wyjazdów zyskuje na popularności. Rawka
z racji tego, iż jest rzeką spokojną, cieszy się wyjątkową popularnością. Cały wpływ nie należy natomiast do najdłuższych i trwa około 4-5 dni.
 
8.Województwo opolskie – Jezioro Nyskie

Południowo-wschodni brzeg jeziora to głównie piaszczyste plaże oraz teren ośrodków wypoczynkowych, portów jachtowych oraz szkółek nauki windsurfingu czy żeglarstwa. Okolica jest więc w 100% przystosowana zarówno do plażowania, jak i aktywnego wypoczynku
w wodzie.
 
9.Województwo podkarpackie – Solina
Wiosną bieszczadzkie lasy przybierają charakterystyczną jasno-zieloną barwę, co czyni z nich niezwykle urokliwe miejsce. Solina wraz ze swoim jeziorem stanowi idealne dopełnienie dla tych cudownych widoków. W okolicy nie zabraknie z pewnością rozrywek zarówno dla aktywnych, jak i dla pragnących spokojnego wypoczynku, bowiem obok licznych tras trekkingowych i infrastruktur wodnej w samej Solinie, blisko jest również do znanego ze swoich uzdrowisk Polańczyka.
 
10.Województwo podlaskie – Białowieski Park Narodowy
Białowieski Park Narodowy rocznie odwiedzany jest przez tysiące turystów zafascynowanych unikalnością tego miejsca. Jedne z najrzadszych gatunków fauny i flory, największe wolno żyjące stado żubrów na świecie oraz liczne szlaki piesze i rowerowe coraz częściej kuszą odwiedzających nie tylko z Polski, ale i z innych krajów. Został on również wpisany na listę światowego dziedzictwa naturalnego UNESCO, co dodatkowo czyni go miejscem wartym odwiedzenia na przykład podczas majówkowych wojaży.
 
11.Województwo pomorskie – Łeba

Co robić w Łebie kiedy sezon plażowy jeszcze się nie rozpoczął? Otóż robić można wiele gdyż zarówno sama Łeba, jak i jej okolice oferują sporo różnorodnych aktywności. Znajdujące się na zachodzie miasta jezioro Łebsko i na wschodzie jezioro Sarbsko dostarczają wrażeń miłośnikom wody, natomiast Słowiński Park Narodowy, słynny ze swoich ruchomych wydm, zadowoli entuzjastów długich spacerów i przyrody. Oprócz tego w okolicy znaleźć można również największy w Polsce park dinozaurów, który może okazać się fantastyczną atrakcją dla dzieci.
 
12.Województwo śląskie – Uzdrowiska w Ustroniu
Malowniczo położony Ustroń będzie idealnym kierunkiem dla wszystkich lubiących turystykę górską – zarówno tę pieszą, jak i rowerową – oraz dla szukających regeneracji w lokalnych uzdrowiskach. Przy dobrzej pogodzie można również skorzystać z uroku naturalnych nadwiślańskich plaż, natomiast w przypadku niepogody otworem stoją liczne kryte baseny solankowe. Lokalną atrakcją wartą uwagi jest również kolejka linowa na Czantorię, z której rozpościera się bajeczny widok na okoliczne wzgórza i doliny.
 
13.Województwo świętokrzyskie – Świętokrzyski Park Narodowy i Łysogóry

Jedno z najmniejszych polskich województw może się pochwalić niepowtarzalnym pasmem Gór Świętokrzyskich – Łysogórami. Charakterystyczną ich cechą są tzn. gołoborza, czyli rumowiska skalne znajdujące się w górnych partiach gór. Ich wschodnia część wchodzi w skład Świętokrzyskiego Parku Narodowego, zachodnia natomiast, mniej zalesiona, jest już dużo niższa i nieco mniej atrakcyjna. Przez pasmo Łysogór przebiega również kilka głównych szlaków turystycznych Gór Świętokrzyskich. Wszystko to wraz z bogactwem krajobrazu tworzy całość wartą odwiedzenia.
 
14.Województwo warmińsko-mazurskie – Jezioro Niegocin

Niegocin to trzecie co do wielkości polskie jezioro i jednocześnie jedno z najbardziej popularnych wśród żeglarzy. W sezonie duża powierzchnia umożliwia organizowanie regat, a jego spokojne wody są przyjazne dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji przyjezdnych pozostają liczne atrakcje wodne takie jak kajaki, rowerki czy statki wycieczkowe oraz rozległe kąpieliska.
 
15.Województwo wielkopolskie – Pojezierze Wielkopolskie
Region ponad tysiąca jezior, spośród których największym jest jezioro Gopło, znane z legendy o Królu Popielu zjedzonym przez myszy. Chociaż nie z każdym z jezior wiąże się legenda, to praktycznie z każdego blisko jest do innego wartego uwagi miejsca – jest to więc wspaniała okazja aby połączyć odpoczynek ze zwiedzaniem okolicznych zamków i pałaców. Poza wspominanym Gopłem, warto odwiedzić na przykład jezioro Bnińskie skąd blisko jest do zamku w Kórniku, bądź jezioro Świniarskie, niedaleko którego znajduje się pierwsza stolica Polski – Gniezno.
 
16.Województwo zachodniopomorskie – Wyspa Wolin
Wolin to cudowna wyspa pełna niespodzianek. To tutaj mieści się bajeczne Jezioro Turkusowe otoczone przez gęste zielone bukowe lasy, i to tutaj wiele osób decyduje się spędzić kilka dni wolnego. Nic w tym dziwnego - turystów urzeka połączenie znajdujących się nad samym brzegiem wzniesień i bezkresnego morza, a łagodny klimat zachęca do długich spacerów po plaży.