Początki lotniska w Radomiu nie należały do najłatwiejszych. Jego otwarcie wywołało lawinę komentarzy zarówno wśród pasażerów, jak i osób z branży. Mimo nieprzychylny opinii, podwarszawski port z miesiąca na miesiąc stale się rozwijał i gościł coraz większą liczbę podróżnych.

Według danych z września, najmłodsze lotnisko w Polsce od momentu otwarcia (kwiecień 2023) odprawiło blisko 90 tysięcy osób. Byli to przede wszystkim pasażerowie lotów czarterowych, ale także połączeń regularnych do Rzymu, Paryża, Prewezy, Antalyi, Warny i Tirany.

Jednak wraz z zakończeniem sezonu letniego, oferta znacznie się uszczupliła. Na szczęście pomocną dłoń wyciągnąć postanowił Wizz Air, który zapowiedział dwie nowe trasy z Radomia. Dokąd polecimy jeszcze w tym roku? 

Wizz Air poleci z Radomia

10 października 2023 r. przedstawiciele lotniska w Radomiu poinformowali, że Wizz Air otworzy swoją pierwszą trasę z podwarszawskiego portu. Dzięki węgierskim tanim liniom lotniczym jeszcze w tym roku polecimy do Larnaki na Cyprze.

– Należy to potraktować jako pierwszy krok. Będą to dwie rotacje tygodniowo. Kierunkiem będzie Larnaka, po którym przyjdą następne. Wierzę, że w sezonie letnim ta współpraca się rozszerzy – zaznacza Stanisław Wojtera, prezes Polskich Portów Lotniczych. 

Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu – w środy i w soboty, a pierwszy rejs zaplanowano na 13 grudnia. Bilety, których ceny rozpoczynają się od 159 zł, są już dostępne w sprzedaży.  

Lotnisko w Radomiu poszerza swoją ofertę

Na tym jednak nie koniec nowości. Jeszcze we wrześniu media informowały, że latem 2024 klienci biura podróży Nekera polecą z radomskiego lotniska do dwóch bułgarskich kurortów – Burgas oraz Warny, które cieszą się dużą popularnością wśród polskich turystów. 

– Tylko w lipcu i sierpniu odprawiliśmy łącznie ponad 43 tys. pasażerów. Zainteresowanie podróżami na wakacje z lotniska Warszawa-Radom dostrzegają touroperatorzy. Dlatego już dziś biuro podróży Nekera rozpoczęło sprzedaż wycieczek na lato 2024 do Bułgarii – podkreśla Wojtera. 

Nieco wcześniej, bo już po Bożym Narodzeniu, w siatce połączeń lotniska w Radomiu pojawi się rejs czarterowy do Taby w Egipcie. Wiadomość z pewnością ucieszy wielu, bowiem Kraj Faraonów, podobnie jak wspomniana już Bułgaria, od lat jest chętnie odwiedzany przez naszych rodaków. W corocznym raporcie Polskiej Izby Turystyki „Zagraniczne wakacje Polaków”, Egipt uplasował się na trzecim miejscu. Tuż za Turcją i Grecją

Połączenie Radom-Taby ma być realizowane w każdą środę, począwszy od 27 grudnia. Ostatni lot zaplanowano na 4 kwietnia 2024 r. 

– Itaka w pierwszym sezonie wakacyjnym odnotowała świetne wyniki na naszym lotnisku – wypełnienie samolotów było na poziomie 95 proc. Potwierdzeniem doskonałej współpracy z tym touroperatorem jest kolejny ogłoszony kierunek. Jesteśmy dumni, że wspólnie z naszymi partnerami możemy proponować podróżnym coraz lepszą i bardziej zróżnicowaną ofertę. Z niecierpliwością czekamy na nowych pasażerów, którzy będą korzystać ze stale poszerzającej się siatki połączeń na lotnisku Warszawa-Radom – dodaje prezes PPL. 

Przypomnijmy, że z kolei 30 października odbędzie się pierwszy czarterowy lot do inne egipskiego kurortu, Szarm el-Szejk.