Wszystko rozpoczyna się w najbardziej oddalonym na północ punkcie Polski – Rozewiu, koło Jastrzębiej Góry. Punkt ten wyznacza pamiątkowy obelisk – Gwiazda Północy – który przyciąga spacerujących kilometrami po piaszczystej plaży. Spośród licznych miejscowości turystycznych, to właśnie Jastrzębią Górę i Rozewie charakteryzuje cisza, spokój i niebywała harmonia z naturą.

W tak atrakcyjnych okolicznościach, w pobliżu morza i prywatnej plaży, na terenie Parku Krajobrazowego objętego programem Natura 2000, położony jest Rosevia Resort. Wybudowany w zgodzie z otaczającą go przyrodą. Każdy z nowocześnie urządzonych apartamentów wyposażony jest w kosmetyki stworzone na bazie naturalnych składników. Do sprzątania używane są środki chemiczne najwyższej jakości, przyjazne ludziom i środowisku. Kuchnia uprawia zioła i warzywa we własnej szklarni, stosując naturalne środki ochronne. Do podlewania terenów zielonych wykorzystywana jest woda pochodząca ze studni głębinowych, a pompy ciepła czerpią energię prosto z ziemi.  Wszystkie urządzenia na terenie Rosevia Resort posiadają najwyższej klasy efektywność. Atutów tego miejsca dla osób podróżujących w parach lub z całą rodziną jest o wiele więcej.  

Już kilkaset metrów od obiektu znajduje się kolejny punkt na mapie turystycznej – Latarnia Morska. To jedna z najstarszych tego typu budowli na wybrzeżu. Wewnątrz znajduje się muzeum posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do czasów obecnych. Zwiedzający mogą także zajrzeć do maszynowni latarni. Ze szczytu wieży podziwiać można rozległą panoramę okolicy. Tuż przy samej budowli usytuowane zostały pomniki – popiersie Stefana Żeromskiego oraz postawiony na pamiątkę objęcia Pomorza przez Wojsko Polskie w 1920 roku. Nieopodal znajduje się druga, nieczynna już latarnia.

Następnym przystankiem na tym malowniczym nadmorskim terenie jest obelisk przedstawiający kulę z orłem wzbijającym się do lotu, upamiętniający wydarzenie lądowania polskiego króla Zygmunta III Wazy, wracającego wraz z armią z wyprawy wojennej przeciwko Szwecji. Obelisk został zniszczony w 1939 roku przez okupantów niemieckich i ponownie stanął w 1995 roku. Obecnie znajduje się on koło wejścia do wąwozu Lisi Jar, liczącego około 350 metrów.

Niecałe trzy kilometry dalej od Rozewia położona jest Jastrzębia Góra. Miejscowość turystyczna posiadająca wiele zabytków i atrakcji. Począwszy od słynnego Jastrzębskiego Klifu, poprzez zabytki, m.in. kościół św. Ignacego Loyoli.

Jastrzębia Góra i Rozewie przyciągają rzesze turystów wypoczywających na plaży lub aktywnie na rowerach. Wszystko sprawia, że są to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, atrakcyjne przyrodniczo i historycznie, które warto odwiedzić.

Więcej informacji o Rosevia Resort znajdziecie na www.rosevia.pl