Podróżujesz, ale nie możesz lub nie chcesz zostawić swojego pupila. Hotel dla zwierząt nie wchodzi w grę, znajomym  nie chcesz robić kłopotu. Zabierz psa na wyprawę! Jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz, nie powinno być problemu.

Dobierając cel podróży, sprawdź, czy znalezienie noclegu dla siebie i czworonożnego przyjaciela nie będzie wyzwaniem graniczącym z cudem.  

Porównywarka domów i apartamentów HomeToGo.pl sprawdziła, w których krajach Europy oraz rejonach Polski znajdziemy najwięcej lokali przyjaznych podróżującym ze zwierzakami.

 

Z psem w Europie

 

Który kraj jest najbardziej przyjazny zwierzętom w domach i apartamentach wypoczynkowych? Co ciekawe, na samym szczycie podium plasuje się Andora -  15. najmniejszy kraj na świecie. Tu aż 61% obiektów pozwala na przyjazd z psem.

Na drugim miejscu w rankingu znajduje się Słowacja. Tu 5 na 10 badanych obiektów oferuje wypoczynek z pupilem.

Finlandia, kraj jezior (jest ich tu 187 tys.) i wysp (tych jest niewiele mniej) wygrywa w tym rankingu brąz. Podróżujący z psem znajdą odpowiednie zakwaterowanie w około 49% domów.

Polska plasuje się na dziewiątym miejscu w rankingu (pierwsza dziesiątka jest nasza!), z wynikiem ponad 42% obiektów przyjaznych czworonogom.

Stanowi to duży kontrast w porównaniu z krajami Europy Zachodniej. W Niemczech psy przenocują jedynie w 35% obiektów,  w Holandii w 27%, we Francji w 28%, czy Hiszpanii -22%.

Kraje Europy Południowej nie są tak elastyczne jak mogłoby się wydawać, jeśli chodzi o możliwość przyjazdu z czworonogiem. W Portugalii na wypoczynek z pupilem pozwalają jedynie 3  lokale na 10. We Włoszech i Grecji niewiele więcej, bo tylko 4 z 10. 

 

Po Polsce z pupilem

Gdzie najlepiej zabrać pupila na wakacje w Polsce? Według danych HomeToGo.pl najbardziej przyjazne destynacje to na pewno rejon dolnośląski (68%) oraz małopolski (63%).

Oba te regiony znajdują się na południu Polski, więc znajdziemy tu góry, przepiękne widokami i sporo tras, na których zwierzę poczuje się swobodnie.

Mniej noclegów dla zwierząt znajdziemy w Wielkopolsce (40%) oraz województwie lubelskim, które zajmuje ostatnie miejsce w Polsce. W okolicach Lublina, tylko 3 z 10 obiektów przyjmie naszego futrzaka.

 

Pamiętajmy!

Zgodnie z zasadami Unii Europejskiej zwierzęta, które podróżują z nami za granicę powinny być zaczipowane, posiadać paszport i ważną książeczkę szczepień. W przestrzeniach publicznych, poza wyznaczonymi terenami, powinny być również prowadzone na smyczy.

Więcej porad, jak bezpiecznie podróżować z psem znajdziecie tutaj.