Kambodża: podstawowe informacje

Kambodża to niesamowity kraj Khmerów, którzy w XII wieku zbudowali na swoim terytorium słynny na cały świat kompleks świątynny Angkor Wat, który jest zabytkiem architektury i główną atrakcją kraju. Jeśli interesuje cię ciekawe i tanie miejsce na wakacje, to jest to właśnie Kambodża. Ceny są tutaj bardzo przystępne, a sam kraj jest pełen atrakcji.

Kambodża znajduje się w południowej części półwyspu Indochińskiego i składa się z 23 prowincji oraz stolicy, miasta Phnom Penh. Formą rządu jest monarchia konstytucyjna, na której czele stoi król Norodom Siamoni. Populacja Kambodży wynosi około 16 milionów ludzi. Większość królestwa znajduje się na płaskich obszarach, które są dorzeczami jeziora Tonle Sap i rzeki Mekong, które są otoczone pasmami górskimi. Od południa i południowego zachodu Kambodża jest otoczona przez wody Zatoki Tajlandzkiej, a jej powierzchnia wynosi 181 040 km². Jest także właścicielem wielu wysp, z których największą jest wyspa Kong (100 km²).

Kambodża to przede wszystkim płaski kraj. W środkowej części płynie rzeka Mekong. Na północnym zachodzie znajduje się największe jezioro słodkowodne w Azji Południowo-Wschodniej, Tonle Sap. Na terytorium Królestwa istnieje kilka regionów geograficznych różniących się ukształtowaniem terenu i klimatem. Około połowy terytorium kraju zajmują wiecznie zielone lasy tropikalne (na północy, północnym wschodzie i południowym zachodzie w górach Cardamom). Te mokre dżungle są trudne do pokonania ze względu na fakt, że drzewa w nich zaplątane są roślinami z rodziny dipterocarp, które mają gigantyczne rozmiary (do 45 m). W lasach Kambodży rosną czerwone, czarne, drzewo sandałowe, kamfora, smalec i inne cenne gatunki drzew. Środkowy poziom lasów reprezentują winorośle i bambus.

Na równinach środkowych przeważa sawanna. Na płyciznach Zatoki Tajlandzkiej i w rzece Tonle Sap rosną namorzyny z krótkim, pełzającym krzewem.

Klimat Kambodży to głównie tropikalny monsun, bardzo gorący. Przez cały rok temperatura powietrza w cieniu mieści się w granicach + 25 do + 32 ° С. Wyróżnia się trzy pory klimatyczne.

Obywatele prawie wszystkich krajów wjeżdżających do Królestwa, potrzebują wizy do Kambodży. Istnieją trzy sposoby uzyskania wizy kambodżańskiej. Poprzez wniosek w ambasadzie, po przybyciu do Kambodży, a także aplikując przez Internet. Możesz dostać się do Kambodży samolotem lub autobusem z sąsiednich krajów - Tajlandii, Wietnamu i Laosu. Warto dodać, że w Kambodży oficjalnie idą dwie waluty - dolary amerykańskie i khmerskie riels. Wszędzie zapłacisz w dolarach.