Przed nami święta wielkanocne. Z różnych powodów wiele osób lubi spędzać ten czas w podróży. Niektórzy wyjeżdżają też za granicę, aby spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi i wspólnie świętować Wielkanoc.

Spojrzałem w siatki połączeń na najbliższe dni. Jak wygląda propozycja lotów na Wielkanoc? Stosunkowo tanio dolecimy do dwóch państw, gdzie od lat chętnie emigrują Polacy. Trzecia propozycja jest skierowana do tych, którzy chcieliby wykorzystać wiosenne święta do lepszego poznania naszych południowych sąsiadów. Zapinamy pasy i ruszamy w podróż po Europie.

Londyn na Wielkanoc. Ile zapłacimy za bilety?

Londyn to jedno z najczęściej odwiedzanych przez Polaków miast w Europie. Jeśli chcemy spędzić Wielkanoc last minute z widokiem na Big Bena, za bilet w dwie strony z Krakowa na londyńskie Luton zapłacimy 271 zł. Wylot z Polski w sobotę 16 kwietnia o 06:25. Powrót w poniedziałek 18 kwietnia o 9:00. Wcześnie, ale dzięki temu w wciąż będziemy mieli czas na lenistwo w domu.


fot. Sylvain Sonnet / Getty Images

O stolicy Wielkiej Brytanii napisano już setki książek i przewodników. W kilku zdaniach nie da się wymienić wszystkich powodów, dla których warto zobaczyć to kosmopolityczne miasto. Niedecydowanych być może zainteresuje to, że kilka tygodni temu Londyn został okrzyknięty najbardziej fotogenicznym miastem na świecie. W mieście zakochają się jednak nie tylko fotografowie, ale też miłośnicy kina. Na londyńskich ulicach powstawało wiele znanych produkcji filmowych, na przykład „Notting Hill” czy seria o Harrym Potterze.

Wielkanocne połączenie do Oslo. Co zobaczyć na miejscu?

Norwegia to kolejny kierunek dobrze znany Polakom. Przy okazji nachodzących świąt warto spojrzeć na Oslo nie tylko jak na miasto, do którego wyjeżdżamy do pracy. Norweska stolica ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji turystycznych, zwłaszcza dla miłośników sztuki i historii.


Oslo jest uwielbiane przez architektów. Opera to jeden z najbardziej oryginalnych budynków w mieście. / fot. Mats Anda / EyeEm / Getty Images

Obowiązkowym punktem wycieczki do Oslo jest Muzeum Muncha, gdzie można podziwiać najbardziej znany obraz artysty, czyli "Krzyk". Inne intrygujące miejsce to Twierdza Akershus z byłym więzieniem udostępnionym zwiedzającym. Skandynawia jest też kojarzona z charakterystycznymi krajobrazami. Trzy dni mogą nie wystarczać na dłuższe eksploracje, ale namiastka norweskiej przyrody czeka na nas w Ekebergparken.

Za lot w dwie strony na trasie Gdańsk – Oslo zapłacimy 189 zł. Wylot w piątek o 06:45 z Gdańska, Powrót w poniedziałek o 08:55.

Wielkanoc w Czechach, Lany Poniedziałek w Polsce

A może Wielkanoc w Czechach? Tym razem na tapecie jest jednak nie Praga, a Ostrawa.

Trzeba przyznać, że czeskie miasta mają ogromną konkurencję w postaci stolicy. Choć mówi się o nich znacznie rzadziej niż o Pradze, to wcale nie oznacza, że nie są ciekawymi kierunkami turystycznymi. W Ostrawie zaplanujemy weekend pełen wrażeń. Począwszy od ogrodu zoologicznego, przez park wodny i DinoPark, po Zamek Śląski – atrakcji dla dużych i małych nie brakuje.

Zainteresowani historią Ostrawy i okolic powinni również zajrzeć do Dolnych Vitkovic. To ogromne muzeum górnictwa i przemysłu, w którym regularnie organizowane są też koncerty.


fot. Jan Fries / EyeEm / Getty Images

Lot z Warszawy do Ostrawy trwa tylko godzinę. Połączenie obsługują PLL LOT. Za bilet w dwie strony zapłacimy 219 zł. Wylot z Polski w piątek 15 kwietnia o 12:45, wylot z Czech w poniedziałek o 05:20. Możemy więc zaplanować na wielkanocny weekend zarówno szybki wyskok za granicę, jak i gościnę u rodziny w Lany Poniedziałek.

Ceny biletów mogą ulec zmianie. Im bliżej dnia wylotu, tym większe szanse, że wzrosną. Warto też wziąć pod uwagę to, że w okresie świąt tanie bilety zazwyczaj są droższe niż w innych sezonach.

Źródło: Skyscanner