Kreta jest również otoczona tajemniczym nimbem mitycznych opowieści. Według podań to właśnie na Krecie urodził się Zeus, władca wszystkich bogów. Tutaj też panował mityczny król Minos, a jego syn-potwór Minotaur siał spustoszenie wśród mieszkańców wyspy. Zgodnie z mitem trwało to do czasu, gdy Dedal wzniósł misterny labirynt, w którym uwięziono monstrum. Kreteńskie klify stały się również świadkiem spektakularnej ucieczki wspomnianego Dedala i jego syna Ikara. Kreta przyciąga więc również niepowtarzalną, magiczną atmosferą. Warto rozgościć się na tej wyjątkowej wyspie, a pierwszym ku temu krokiem powinno być znalezienie odpowiedniego zakwaterowania.

Kreta all-inclusive – pełen relaks w najlepszych hotelach

Pęd i trudności codziennego życia sprawiają, że wakacje stają się najbardziej wyczekiwanym czasem w ciągu roku. Wyjeżdżając na wypoczynek, liczymy na najwyższy komfort i niezmącony spokój, który pozwoli nam na stuprocentową regenerację. Jeśli właśnie to jest dla ciebie wyznacznikiem udanych wakacji, to warto rozejrzeć się za ośrodkiem all-inclusive.

Jednym z nich jest pięciogwiazdkowy Creta Maris Beach Resort, należący do grupy hotelowej Metaxa. Resort położony jest u północnego wybrzeża Krety, niecałe pół godziny jazdy od Heraklionu – stolicy wyspy – oraz od portu lotniczego Heraklion im. Nikosa Kazandzakisa. Creta Maris Beach Resort gości swoich podróżnych w 681 pokojach i apartamentach, które w swojej różnorodności dopasowują się do indywidualnych potrzeb.

Dostępna jest również jedna villa. Idealne miejsce dla siebie znajdą zarówno pary, grupy przyjaciół, jak i rodziny z dziećmi.

Goście mogą korzystać z sześciu restauracji, które serwują dania kuchni kreteńskiej, greckiej, śródziemnomorskiej i międzynarodowej. Działają również trzy punkty z przekąskami oraz dziewięć barów, w których można cieszyć się kolorowymi drinkami i orzeźwiającymi napojami. Możliwe jest także zaaranżowanie prywatnej kolacji ze specjalnie wyselekcjonowanym menu.

Creta Maris Beach Resort może pochwalić się również bogatym zapleczem rekreacyjnym. Resort dba o udany wypoczynek rodzin z dziećmi, dlatego najmłodszym podróżnym oferuje m.in.: specjalne dziecięce baseny, plac zabaw, pokoje zabaw z interaktywnymi grami oraz zabawkami, dostęp do komputerów, możliwość obejrzenia filmu lub miejsce do wyciszenia i relaksującej lektury ulubionej książki. Udogodnienia i zajęcia dopasowane są do wieku – czterolatki zatopią się w zabawie kolorowymi zabawkami, podczas gdy nastolatki wciągną się w ekscytującą grę planszową. Rozrywką dla całej rodziny będzie z pewnością Creta Maris Waterpark, aquapark położony w samym sercu resortu. Zakręcone zjeżdżalnie, lśniące baseny i natryski wyrzucające w powietrze krystaliczną wodę zapewnią zabawę na długie godziny.

Creta Maris Beach Resort to miejsce także dla osób, których pasją jest sport. W ośrodku dostępne są m.in.: korty tenisowe, boiska do koszykówki, czy centrum fitness. Goście mogą również odwiedzić oddalone o siedem kilometrów od hotelu pole golfowe. Nie zabraknie także szaleństwa w wodzie! Resort zachęca do uprawiania sportów wodnych, takich jak: nurkowanie, rejsy łodzią, czy przejażdżki na skuterach wodnych. Pod okiem czujnych instruktorów i ratowników poczujecie się jak ryba w wodzie!

Gości rozpieszcza także The Creta Maris Hammam Spa, oferujące relaksujące sauny, rewitalizujące zabiegi oraz opiekę nad włosami i paznokciami. Wyjątkową atrakcją jest również Cine Creta Maris, czyli kino na świeżym powietrzu, którego kształt przypomina starożytny teatr grecki. Repertuar jest aktualizowany i udostępniany gościom – tak, by każdy mógł wybrać coś dla siebie. Jednoczesne podziwianie gwiazd na ekranie i tych nad głową to doświadczenie, którego nie można przegapić! Na terenie ośrodka znajdują się również: jubiler, butik oraz sklep, w którym można zaopatrzyć się w potrzebne produkty.

Należy dodać, że Creta Maris Beach Resort to ośrodek, który działa zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Hotel wykorzystuje energię czerpaną z odnawialnych źródeł i np. wodę w basenach podgrzewa dzięki energii słonecznej, pozyskanej z zainstalowanych paneli. Podjęto również działania, by ograniczyć zużycie wody i emisję gazów cieplarnianych. We wszystkich restauracjach na terenie Creta Maris Beach Resort używane są butelki wielokrotnego użytku – to pozwala na zmniejszenie ilości produkowanych odpadów. Hotel dokłada również wszelkich starań, by uniknąć marnowania jedzenia. Ośrodek pozyskuje produkty spożywcze z lokalnego rynku – 68% dostawców Creta Maris Beach Resort pochodzi z Krety. Hotel wspiera także lokalną społeczność – 94% pracowników ośrodka to mieszkańcy Krety. Creta Maris Beach Resort wciąż podejmuje kolejne działania, by finalnie stać się ośrodkiem, który działa w 100% zgodnie ze środowiskiem naturalnym.

W 2022 roku hotel zaprezentował dwie innowacyjne inicjatywy: „Zrównoważone rolnictwo hotelowe” i „Zrównoważone zaopatrzenie”. „Zrównoważone rolnictwo hotelowe” dotyczy wdrażania certyfikowanych upraw ekologicznych, a także zrównoważonych praktyk produkcji żywności, które poprawiają stan gleby, zmniejszają emisje gazów cieplarnianych i ukryte zużycie wody oraz wspierają lokalną społeczność. Praktyka „Zrównoważonego zaopatrzenia” przenosi filozofię zrównoważonego rozwoju hotelu do dostawców, aby edukować ich w zakresie zrównoważonych praktyk i zrównoważonego ładu korporacyjnego.

Na koniec warto pamiętać, że Creta Maris Beach Resort posiada możliwość zarezerwowania pobytu all-inclusive. Dzięki temu nie trzeba martwić się dodatkowymi opłatami i można cieszyć się beztroskimi wakacjami. Tajemnicza, mityczna Kreta i jej najwspanialsze resorty przyciągają podróżnych jak magnes. Mogą okazać się doskonałym wyborem również dla Ciebie!

Więcej informacji o hotelu na profilu na Instagramie: https://www.cretamaris.gr/
Karolina Kowalewska