O sobie

Alicja Lehmann

Cześć! Nazywam się Alicja Lehmann. Moje centrum życiowe to Bydgoszcz i okolice. Jestem miłośniczką zwierząt i sportu, a fotografia to moja wielka pasja, którą staram się ciągle rozwijać.

Opis mojego projektu

Dwa światy. Dla mnie Wyspy Owcze są królestwem zwierząt – lądując na Wyspach weszłam w ich świat. Świat pełen przestrzeni, wolności, ale też oddalenia i nostalgii. Tuż obok świat ludzi, który zafascynował mnie swoistą układanką wzorów, kolorów i kształtów. Zaintrygowały mnie różnice i kontrasty.

Pracując nad edycją i przy układaniu historii, poczułam, że należy te dwa różne światy pokazać razem. Bo jeden nie istnieje bez drugiego.

Co sprawiło, że robię zdjęcia?

Fotografia daje mi możliwość zatrzymania się w biegu i odpoczynku od codziennych problemów. Jest też sposobem na pokazanie innym mojego spojrzenia na rzeczywistość.

Czego nauczyłam się na warsztatach fotograficznych?

Kiedy zobaczyłam ogłoszenie o warsztatach Earth Expedition na Wyspach Owczych wiedziałam, że muszę tam być! Wiedziałam, że to niepowtarzalna okazja na zdobycie nowych umiejętności i doświadczeń. I nie pomyliłam się – dzięki Iwonie El Tanbouli-Jabłońskiej nauczyłam się, że emocje, atmosfera i historia, którą chcemy przekazać, są najważniejsze.