Oto nasze nowe odkrycie: PhotoAID.com Serwis udostępnił funkcję, dzięki której zdjęcie do dowodu osobistego wykonasz bez wychodzenia z domu. Wystarczy smartfon.

 

Jak to działa?

Strona umożliwia samodzielne, łatwe i szybkie wykonanie zdjęcia do dowodu osobistego, które będzie zgodne z wytycznymi urzędu. Aplikacja wykorzystuje sztuczną inteligencję, by dostosować zdjęcie do wymogów określonych w przepisach, sama przycina je do odpowiedniego rozmiaru i usuwa tło. AI pomaga rozpoznawać twarz i jej specyficzne elementy, dzięki czemu w kilka sekund zdjęcie zrobione smartfonem zamienia się w zdjęcie biometryczne potrzebne do każdego oficjalnego dokumentu.

Proces przygotowania zdjęcia jest bardzo prosty:

1. Wgraj zdjęcie.

2. Sztuczna inteligencja sprawdzi je pod względem zgodności z zasadami urzędu.

3. Aplikacja przytnie je do odpowiedniego wymiaru.

4. Usunie tło.

5. Gotowe!

Wygoda, bezpieczeństwo i... pomoc innym

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. W obecnej sytuacji są to przede wszystkim względy bezpieczeństwa. Wizyta u fotografa, czy choćby sama podróż do niego mogłyby stanowić ryzyko zarażenia kogoś lub siebie koronawirusem.

 - W czasie pandemii SARS-CoV-2 zdecydowaliśmy się udostępnić już teraz, przed zakładanym terminem, serwis PhotoAID.com. Służby sanitarne zalecają pozostawanie w domach i nieopuszczanie ich bez ważnej potrzeby. Nie ryzykujcie - nie wychodźcie z domu! - czytamy na stronie serwisu.

Po drugie to po prostu wygodne rozwiązanie. Tym bardziej, że wniosek o wydanie dowodu osobistego można teraz składać online, w związku z czym nie potrzebujemy wydrukowanej wersji zdjęć, a jedynie ich cyfrową odbitkę.

Poza tym możesz wybrzydzać i wybrać to ujęcie, które cię naprawdę satysfakcjonuje.

Jest jeszcze coś! Połowa opłat za zdjęcia wykonane w okresie epidemii zostanie przekazana na szpitale zakaźne, które są obecnie na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem i COVID-19.