Opisywane mazurskie krainy to jedna z najbardziej malowniczych, dawnych tras kolejowych w Polsce. Znanym miejscem na tej trasie są Stańczyki. Tutejsze mosty zostały wyróżnione w 2020 roku Złotą Pinezką Google Maps dla najbardziej cenionych atrakcji turystycznych. Od tych terenów Dorota i Jarek Kowalscy, autorzy bloga szalonewalizki.pl, zaczęli opisywać województwo warmińsko-mazurskie. 

Często blogerzy turystyczni to ludzie, którzy porzucili korporacje, by ruszyć w nieznane i pisać o świecie. Historia Kowalskich jest inna. Wciąż pracują zawodowo (Dorota ma studio kosmetyczne, a Jarek pół życia spędził w telewizji), a podróże wyrosły na ich pasję i kolejny zawód. Stworzyli blog o wędrowaniu na własną rękę. Dlaczego to zrobili? Tak to tłumaczą: „Zdaliśmy sobie sprawę, że największą wartością podróżowania są ludzie – których poznajemy. Dlatego na podróże przeznaczamy całe oszczędności. Bo jak mawiają nasi znajomi, trumna kieszeni nie ma. Gromadzimy emocje, wspomnienia, dobre wrażenia i kontakty na całym świecie. Na naszym blogu znajdziesz relacje z podróży, poradniki, recenzje, opisy kuchni wielu krajów, posty nurkowe, podwodne zdjęcia a także sporo filmów i vlogów, które znajdziesz również na naszym kanale na Youtube.  Pomagamy organizować wyprawy, planować trasy, doradzamy. Więc jeśli szukasz porad lub nie chce Ci w całości układać ciekawej trasy odezwij się do nas. Pomożemy lub zrobimy to za Ciebie. Z nami nie będziesz się nudził”. 

Byli na wszystkich kontynentach. Pięknie pokazują Nową Zelandię, przyglądają się Polakom mieszkającym w  Brazylii, przybliżają malowniczy Kapsztad, opisują Tunezję. A teraz, w ramach Turystycznych Mistrzostw Blogerów, odkrywają dla nas Mazury i Warmię. Zaczęli od niezwykłego Szlaku Połamanych Semaforów. A to dopiero początek. Śledźcie ich wpisy i głosujcie! Wybierajcie swoich ulubionych autorów blogów na stronie: mistrzostwablogerow.polska.travel i czytajcie szalonewalizki.pl/