Najnowsze raporty pokazują katastroficzne załamanie populacji. Przyczyn jest kilka: po pierwsze kłusownicy, po drugie niszczące okolice prace wydobywcze, po trzecie lokalne konflikty i wreszcie zanieszczyszczenie środowiska. W ciągu dwudziestu lat zniknęło 77% goryli, obecnie pozostało ich 3800 i żyją wyłącznie na terenie Demokratycznej Republiki Konga.
 

Przyjdź na piknik, pomóż gorylom
 

W najbliższą niedzielę w Warszawie zostanie przeprowadzona licytacja obrazów namalowanych przez szympansicę Lucy. Pieniądze zgromadzone na aukcji zostaną przekazane na ochronę goryli w Kongo. Aukcję dzieł szympansicy wspiera Nela, mała reporterka.
 

Licytacja to element pikniku edukacyjnego w Warszawskim ZOO. Oprócz niej będzie można także posłuchać opowieści opiekunów małp, poznać ciekawostki z życia goryli, ich menu, a nawet wziąć udział w konkursie na najatrakcyjniejsze przebranie. Wszystko w ramach akcji "Walczymy o goryle"
 

Piknik w Warszawskim ZOO rusza w niedzielę 21.08 o godzinie 11.30 i potrwa do 15.00.
 

Natomiast do końca sierpnia w ZOO będzie można wrzucać do specjalnej szkatuły datki, które zostaną przekazane organizacji walczącej o ratowanie afrykańskich goryli.
 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ochronie goryli i walce z kłusownikami, obejrzyj film przygotowany przez Wildlife Conservatory Society (film w języku angielskim):
 


Jakie uczucia towarzyszą ci, gdy przelatujesz szybowcem nad Himalajami? Posłuchaj opowieści Sebastiana Kawy!