Zapraszamy na spacer fotograficzny po miejscu, które jest uznawane za stolicę Kaszub. Kartuzy to jedno z niewielu miast w Europie, do którego z każdej strony można się dostać wyłącznie od strony lasu. Malowniczo położone nad czterema jeziorami miasto znajduje się w samym centrum urokliwej Szwajcarii Kaszubskiej. 

Wydarzenie rozpocznie się z Centrum Kultury w Kartuzach, gdzie na uczestników będzie czekało stanowisko Nikon Polska. To w tym miejscu właśnie będzie można wypożyczyć sprzęt fotograficzny, który przyda się podczas spaceru. W czasie wydarzenia uczestnicy wraz z prowadzącym odwiedzą miejski rynek oraz wyjątkową kolegiatę. Historia kościoła sięga XIV wieku. Ciekawostek o mieście się dowiecie od Joanny Wnuk - licencjonowanej przewodniczki PTTK.

Podczas spaceru pod okiem profesjonalnego fotografa będzie można dowiedzieć się wiele na temat zdjęć architektury, krajobrazu oraz portretów. Uczestnicy będą też mieli możliwość sprawdzić swoje zdolności w praktyce. 

Prowadzący spacer Przemek Zdybel (Instagram @PrzemekZdybel) mówi o sobie, że jest pasjonatem fotografii. Na co dzień mieszka i tworzy w Trójmieście, gdzie poszukuje ujęć, na których można pokazać piękno i surowość krajobrazu. „Podczas podróży staram się w minimalistycznym kadrze oddać maksimum emocji" – opowiada Przemek Zdybel.