Węgierskie tanie linie lotnicze Wizz Air powstały w 2003 roku. W chwili uruchomienia przewoźnik dysponował zaledwie sześcioma samolotami. W 2020 r. było ich już ponad 150. Dziś stanowi największą konkurencję dla innych niskobudżetowych linii lotniczy, między innymi Ryanair

Wizz Air prężnie rozwija się także na polskim rynku. Niewiele osób wie, że początkowa baza lotnicza niskobudżetowego przewoźnika znajdowała się w Katowicach, skąd odbywały się loty do Berlina, Londynu, Mediolanu i Rzymu. Obecnie Węgrzy realizują z naszego kraju loty do 28 krajów na 183 trasach. Jednak z każdym miesiącem, ku ogromnej radości polskich pasażerów, ta liczba stale rośnie.

W styczniu Wizz Air zwiększył liczbę połączeń na popularnych trasach obsługiwanych przez warszawskie lotnisko Chopina, z którym w ostatnim czasie ponownie współpracę nawiązał Ryanair. Z kolei w lutym węgierski gigant ogłosił, że samoloty Wizz Air polecą z Rzeszowa do Rzymu. Połączenie między stolicą województwa podkarpackiego a Wiecznym Miastem będą całoroczne i realizowane dwa razy w tygodniu, a pierwszy lot zaplanowano na 10 czerwca. Zupełną nowością w tegorocznej ofercie przewoźnika będzie także połączenie między Katowicami a stolicą Armenii, Erywaniem. 

Na tym nie koniec nowości. Wizz Air zapowiedział właśnie wprowadzenie miesięcznego abonamentu umożliwiającego odbywane nieograniczonej liczby podróży na dowolnie wybranej trasie. Polska będzie pierwszym krajem, w którym ma zostać wdrożona nowa usługa. Jak wyrobić MultiPass? 

Wizz Air wprowadza miesięczny abonament MultiPass 

Wizz Air stanie się lotniczym Netfliskem? Takie opinie pojawiły się wśród pasażerów korzystających z usług węgierskiego przewoźnika, który 19 kwietnia ogłosił wprowadzenie miesięcznego abonamentu. Opcja WIZZ MulitiPass z pewnością ucieszy tych, którzy bardzo często podróżują samolotem, zwłaszcza w celach służbowych.

– Usługa Wizz MultiPass to świetna okazja dla osób często podróżujących, aby zapewnić sobie dostęp do najlepszych cen bez względu na porę roku. Wierzymy, że dzięki innowacyjnemu produktowi nasi pasażerowie z Polski będą mieli więcej możliwości podróżowania do ulubionych destynacji lub odkrywania nowych i zmiany destynacji co miesiąc z abonamentem – zapewnia Alexandra Avadanei, Chief Revenue Officer w Wizz Air. 

Abonament w Wizz Air / Fot. Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images

W komunikacie czytamy, że w ramach abonamentu pasażer otrzyma na konto tokeny, które będzie mógł wymienić na bilety w jedną lub w dwie strony. Subskrypcja po zakupie będzie obowiązywała przez pół roku. Opłata za korzystanie z usługi będzie pobierana każdego pierwszego dnia miesiąca, a w pierwszą podróż będzie można wyruszyć pięć dni później. 

– Dzięki Wizz MultiPass abonenci będą mogli od razu zarezerwować lot i odbyć pierwszą podróż zaledwie 5 dni później, w ramach 30-dniowego cyklu subskrypcji. Abonenci będą obciążani uzgodnioną kwotą co miesiąc przez okres minimum 6 miesięcy. Po dokonaniu comiesięcznej płatności, konta subskrybentów zostaną zasilone tokenami, które można wymienić na bilety w jedną stronę lub w obie strony na kwalifikujące się loty Wizz Air – podkreśla węgierski gigant.

Ile kosztuje MultiPass? 

Wizz MultiPass został uruchomiony wraz z początkiem czerwca, a pierwszymi krajami testowymi są Włochy i Polska. Jeszcze przed wprowadzeniem innowacyjnej usługi portale internetowe informowały, że za abonament w Wizz Air zapłacimy od 239 do 478 zł. Wszystko w zależności od liczby połączeń zaplanowanych w danym miesiącu. Pierwszy z dwóch wariantów obejmuje wyłącznie lot w jedną stronę. Droższa opcja uwzględnia także powrót.

Cennik Wizz MultiPass / Screen / wizzair.com/pl-pl#/

Jak prezentuje się oficjalny cennik? Zgodnie z medialnymi przeciekami za Wizz MultiPass w jedną stronę na dowolnych trasach międzynarodowych z Polski trzeba zapłacić 239 złotych. Dodatkowe 105 zł kosztować będzie Wizz Priorytet, czyli możliwość posiadania darmowego bagażu podręcznego, bagażu ważącego maks. 10 kg oraz priorytetowe wejście na pokład i odprawę. W przypadku dopłaty 172 zł, pasażerowie mogą zabrać ze sobą bagaż rejestrowany do 20 kg i bagaż podręczny. 

Z kolei za Wizz MultiPass w obie strony zapłacimy 478 zł. Wybierając ten plan abonamentowy, za Wizz Priorytet należy dopłacić 210 zł, a za bagaż rejestrowany o wadze 20 kg – 344 zł.  

Źródło: wizzair.com, fly4free.pl