Pasażerowie korzystający z usług Polskich Linii Lotniczych LOT z pewnością mogą zaliczyć początek nowego roku do udanych. Przewoźnik już 11 stycznia wystartował z noworocznymi obniżkami, obejmujące zarówno połączenia krajowe, jak i międzynarodowe. Ceny biletów zaczynały się od 99 złotych w jedną stronę i 169 zł za opcję „tam/powrót”.

– Nasza noworoczna promocja to idealna okazja do zaplanowania zarówno krótkiego city-break, jak i dłuższego wypoczynku np. w słonecznym Miami czy Los Angeles. Przygotowaliśmy niezwykle atrakcyjną ofertę zarówno w ramach siatki europejskiej, jak również na Bliski Wschód, do Ameryki i do Azji. Zapraszamy wszystkich na nasze gościnne pokłady – zaznaczał wówczas narodowy przewoźnik. 

Przypomnijmy, że promocyjna oferta PLL LOT była odpowiedzią na skokowe podwyżki cen biletów w PKP Intercity, z których ostatecznie – pod naciskiem opinii publicznej – się wycofano. Ostatecznie nowy-stary cennik obowiązuje od 1 marca 2023

LOT ponownie poleci z Warszawy do Rzymu

Polskie Linie Lotnicze LOT co i rusz kuszą pasażerów okazjonalnym promocjami oraz ogłaszają nowe połączenia. Tym razem narodowy przewoźnik postanowił przywrócić trasę z Warszawy do Rzymu. Decyzja nie jest przypadkowa, bowiem jak podkreślają PLL LOT, Wieczne Miasto od lat jest jedną z najchętniej odwiedzanych stolic przez polskich turystów. 

– Jako narodowy przewoźnik działamy ramię w ramię z polskim biznesem. W ostatnich dwóch latach nasi eksporterzy ulokowali we Włoszech towary o wartości przekraczającej 100 mld zł. Wierzę, że lepsza komunikacja ze stolicą tego wielkiego partnera gospodarczego Polski zapewni dalszy wzrost wymiany handlowej. Rzym jest też w czołówce najchętniej odwiedzanych przez Polaków miast, co potwierdzają rankingi branży turystycznej i wysokie wyniki sprzedaży naszych rejsów do Wiecznego Miasta z Radomia. Otwierając połączenie na trasie Warszawa – Rzym, odpowiadamy więc na oczekiwania pasażerów i zapraszamy ich do podróży naszymi liniami – jednymi z najbardziej punktualnych w Europie – powiedział Michał Fijoł, prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Według zapowiedzi przewoźnika, pierwszy lot do włoskiej stolic ma się odbyć 30 października. Co ważne, samoloty typu Boeing 737 MAX 8 z lotniska Chopina do portu Rzym-Fiumicino będą kursowały codziennie. W poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty maszyny wystartują o godzinie 7:15. Z kolei rejsy środowe, piątkowe i niedzielne po południu, a dokładniej o godz. 16:30. 

Loty z Rzymu zaplanowane są na godz. 19:40. Wyjątek stanowią połączenia realizowane w poniedziałki, gdy samolot zacznie swoją podróż powrotną do Warszawy – trwającą ok. 2 godzin – o 10:25. Co ciekawe, LOT planuje zwiększyć częstotliwość lotów do stolicy Włoch wraz z początkiem przyszłorocznego sezonu urlopowego. 

Warto dodać, że do tej pory ze stołecznego lotniska do Wiecznego Miasta latały wyłącznie samoloty Wizz Air. Węgierskie tanie linie lotnicze oferują rejsy do Rzymu dwa razy w tygodniu. 

LOT kusi pasażerów

Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości dla pasażerów korzystających z linii PLL LOT. Przed kilkoma dniami narodowy przewoźnik ogłosił, że już jesienią uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Seulu. Loty ze stolicy Dolnego Śląska do Korei Południowej będą odbywały się raz w każdy piątek, począwszy od 3 listopada. Wylot zaplanowany jest na godz. 16:25, a powrót o 8:25. Rejs potrwa ok. 11 godzin. 

– To historyczny dzień dla portu lotniczego, Dolnego Śląska i Wrocławia. Warto mieć marzenia, warto mieć cele, które są bardzo ambitne – przyznał Cezary Pacamaj, prezes wrocławskiego lotniska. 

Od teraz pasażerowie planujący podróż do Azji mają do dyspozycji dwa lotniska, które realizują połączenia do Seulu. Wcześniej do Korei Południowej latano wyłącznie z lotniska Chopina.