Deszcz potrafi zepsuć każde wakacje. Dlatego Itaka – największe biuro podróży w Polsce – postanowiła wyjść naprzeciw swoim klientom i wprowadzić ubezpieczenie od niepogody, które ma gwarantować rekompensatę finansową za niekorzystną aurę podczas wyjazdu. 

Itaka wprowadza ubezpieczenie od deszczu

Itaka, jako pierwsze biuro podróży w Polsce, wynagrodzi podróżnym deszczową pogodę. Klienci, którzy przed wyjazdem na upragniony urlop wykupią ubezpieczenie od deszczu, będą mogli ubiegać się o rekompensatę w wysokości 250 złotych za każdy dzień niepogody.

Oferta obejmuje takie kierunki jak Bułgaria, Egipt, Grecja, Hiszpania, Portugalia, Włochy i Turcja. Środki będą wypłacane na podstawie danych zamieszczonych przez serwis Accuweather. 

– Za każdy deszczowy dzień, zdefiniowany na podstawie ustalonych kryteriów dotyczących minimalnej ilości opadów w ciągu dnia lub godziny, klienci otrzymują rekompensatę w wysokości 250 zł. Kryteria te są mierzone na podstawie danych meteorologicznych dostarczanych przez serwis Accuweather – zaznacza biuro podróży, cytowane przez serwis businessinsider.com.pl. 

Ile kosztuje ubezpieczenie od deszczu? 

Koszt ubezpieczenia zależy od długości urlopu. W przypadku 8-dniowego wyjazdu należy zapłacić 69 zł, 121 zł za 9-13 dni na wakacjach, a dwutygodniowy pobyt – 154 zł. Cała procedura przekazania jest bardzo prosta i nie wymaga od poszkodowanego zgłaszania roszczenia. Jeśli spełnione zostaną wszystkie kryteria umożliwiające wypłatę rekompensaty, klient bezwłocznie otrzyma pieniądze na konto w ciągu 1-2 dni roboczych. 

– To nasz kolejny krok w kierunku zapewnienia naszym Klientom jak najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia podróżniczego. Oferujemy innowacyjne rozwiązania technologiczne jak np. aplikacja Itaka, produkt Itaka Smart oparty na pakietowaniu dynamicznym, więc także ubezpieczenie, które oferujemy jako pierwszy touroperator w Polsce potwierdza, że interesują nas rozwiązania wyznaczające nowe kierunki, wychodzące poza dotychczasowe schematy – komentuje Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings.

Ubezpiecznie od niepogody można dokupić najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem.

Hotel wynagrodzi złą pogodę

Przypomnijmy, że w kwietniu media informowały o jednym z nowojorskich hoteli, który zapowiedział, że zwróci gościom pieniądze za każdy deszczowy dzień. – Ile razy odwołałeś koncert, wyjście na plażę, a nawet wakacje z powodu nieoczekiwanej złej pogody? Do tego momentu nic nie mogliśmy z tym zrobić. Teraz mówimy – nigdy więcej – czytamy na stronie obiektu. 

Zlokalizowany na Manhattanie hotel Renwick zachęca odwiedzających do rezerwacji noclegu z opcją „gwarancja pogody”. Dzięki czemu mogą oni liczyć na zwrot kosztów pobytu, jeśli w danym dniu, przez co najmniej dwie godziny – między 9.00 a 19.00 – będzie padać deszcz. Informację o rekompensacie hotelowi goście otrzymają za pośrednictwem wiadomości SMS. 

Źródło: itaka.pl