Tym samym – prawdopodobnie po raz pierwszy w historii – na najwyższej górze świata powiewała flaga ze zdjęciami osób kibicujących wyprawie oraz banner Szlachetnej Paczki!

Piotr Cieszewski zdobył Mount Everest 23 maja, w promieniach wschodzącego słońca. Tym samym uczcił 60-tą rocznicę zdobycia Czomolungmy przez Szerpę z Darżylingu Norgay Tenzinga i Nowozelandczyka Edmunda Hillarego. Pomysłodawca wyprawy „Everest 60 lat Expedition” wniósł ze sobą na najwyższą górę Ziemi flagę ze zdjęciami osób kibicujących jego wyprawie oraz banner Szlachetnej Paczki, akcji charytatywnej realizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna. To prawdopodobnie pierwsza tego typu inicjatywa na świecie, która dała możliwość zdobycia Mount Everestu każdemu z nas bez wychodzenia z domu. Piotrek stanął na Dachu Świata po udanym ataku szczytowym, który rozpoczął w dniu 18 maja.

- Udało się! Stanąłem na szczycie najwyższej góry świata! To niesamowite uczucie spełnić jedno ze swoich największych w życiu marzeń. Widoki tutaj zapierają dech w piersiach, a obok mnie powiewa flaga z Waszymi zdjęciami oraz banner Szlachetnej Paczki. Dziękuję wszystkim, którzy kibicowali mojej ekspedycji! Wasze wsparcie dodawało mi odwagi w trudnych momentach tej wyprawy. Po raz kolejny powiem: Warto realizować swoje pasje! – mówi Piotr Cieszewski, pomysłodawca „Everest 60 lat Expedition”.

Projekt „Everest 60 lat Expedtion” to indywidualna inicjatywa podjęta przez Piotra Cieszewskiego, który pragnie zarazić innych swoją pasją do gór oraz rozpowszechnić historię podboju Mount Everest.

- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, a przede wszystkim potwierdzenie tego, że bohaterowie SZLACHETNEJ PACZKI wykreślają ze swojego słownika słowo: niemożliwe. I tak też jest w przypadku Piotra Cieszewskiego, który zdobył dzisiaj Mount Everest. Piotr jest Darczyńcą – Bohaterem projektu SZLACHETNA PACZKA, gdyż angażuje się w niego już od 3 lat” – mówi Krystian Stopka ze Stowarzyszenia Wiosna, pomysłodawcy projektu Szlachetna Paczka.
Obecnie Piotr Cieszewski znajduje się w obozie 4 pod Mount Everestem i w ciągu najbliższych kilku dni schodzić będzie do bazy pod najwyższą górą świata. Piotr Cieszewski przylatuje do Warszawy we wtorek, 4 czerwca o godzinie 6.45 rano.
Patronat medialny nad wyprawą Piotra Cieszewskiego na Mount Everest objęło Radio Gdańsk. Przyjacielem „Everest 60 lat Expedition” jest firma Renault Polska.
Informacje o Piotrze Cieszewskim:

Piotr Cieszewski urodził się 19 lipca 1973 roku w Gdańsku. Jest absolwentem kierunku Transport i Logistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Do 30-ego roku życia mieszkał Trójmieście, a od 2003 r. – w Warszawie.  W latach 2001 – 2011 pracował w korporacji budowlanej Skanska S.A.

Od dziecka jego pasją są góry. Pierwsze szlaki w Tatrach przetarł w wieku 5-ciu lat. Od sześciu lat wchodzi na szczyty z Korony Ziemi, w skład której wchodzą najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Dotychczas udało mu się zdobyć Mont Blanc 4810 m. i Elbrus 5642 m., Kilimandżaro 5895 m. – najwyższy szczyt Afryki, Aconcagua 6962 m – najwyższy szczyt Ameryki Południowej. Od dziecka interesuje się i poznaje historię podboju Himalajów, a szczególnie Everestu i innych ośmiotysięczników.
Doświadczenie górskie poparł licznymi kursami m.in. wspinaczki skalnej, lawinowym czy taternickim. Posiada kartę taternika nr 562.
www.everest60lat.pl