A przynajmniej nie przyszło to nikomu do głowy. Co takiego? Zdobycie 6 najwyższych wzniesień znajdujących się na terenie Warszawy. Piszemy o Koronie Ziemi, Koronie Maratonów, Koronie Beskidów, o tej nie mogliśmy nie wspomnieć. Celem Pierwszej Polskiej Zimowej Ekspedycji „Korona Warszawy” jest zdobycie w stylu alpejskim (!) najwyższych warszawskich wzniesień - od Górki Gnojnej po Górkę Szczęśliwicką. Dodatkowym wyzwaniem będzie walka z czasem, 5 uczestników zamierza zrealizować swój cel w sezonie zimowym 2015.

Świadomi zagrożeń i trudów naszej ekspedycji podejmujemy się tego niezwykle ambitnego wyzwania z ogromną determinacją.

 - mówią uczestnicy wyprawy.

Obecnie trwają przygotowanie do wyprawy: treningi i gromadzenie sprzętu. Największy problem, z jakim zmagają się organizatorzy to… brak czerwonych polarów, bez których żadna wyprawa nie zasługuje na miano „winter expedition”. Obecnie panowie dysponują tylko jednym, który - jak mówią - noszą rotacyjnie. Nie chodzi tylko o pokonywanie własnych granic i walkę ze słabościami. Ekspedycja stawia przed sobą także cele edukacyjne i charytatywne. Wytyczenie nowych tras, dokonanie dokładnego pomiaru wysokości Górki Gnojnej czy zjazd na nartach z warszawskiej Góry Gór (Górki Szczęśliwickiej) – to tylko niektóre z ambitnych celów wyprawy. Do wyprawy można dołączyć na zasadach komercyjnych. Cały dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Kibicujemy! Więcej informacji na: www.koronawarszawy.pl

Również Warszawa może mieć swoją koronę. Dzięki 5 śmiałkom o stolicy stanie się głośno w świecie wspinaczy:
  • Kopa Cwila (108 m n.p.m.) na terenie Parku im. Romana Kozłowskiego w dzielnicy Ursynów. Wejście nową drogą w ścianie wschodniej.
  • Monte Kazury (133,9 m n.p.m.) – lokalna nazwa Góra Latawcowa, Góra Trzech Szczytów. Znajduje się na terenie dzielnicy Ursynów. Celem wyprawy będzie zdobycie wszystkich trzech szczytów oraz bezprecedensowe przejście granią łączącą wszystkie wierzchołki.
  • Górka Szczęśliwicka (152 m n.p.m.) – najwyższe wzniesienie na terenie Warszawy, znajduje się w dzielnicy Ochota. Celem wyprawy będzie zdobycie szczytu pionierską drogą południową oraz zjazd na nartach ze szczytu do bazy.
  • Kopiec Powstania Warszawskiego (121 m n.p.m.) – Najwyższe wzniesienie w dzielnicy Mokotów.
  • Góra Gnojna (dokładna wysokość nieznana) – Szczyt znajdujący się na terenie Starego miasta. Wspinaczka drogą Diretissima nowym wariantem bez obozu szczytowego. Celem ekspedycji będzie dokonanie dokładnego pomiaru wysokości.
  • Kopiec Moczydłowski (130,5 m n.p.m.) – najbardziej na zachód wysunięty cel Ekspedycji znajdujący się na terenie dzielnicy Wola.