- Martyna otrzymuje tytuł Gwiazdy Dobroczynności za konsekwentną, pełną pasji, wszechstronną działalność na rzecz ochrony zagrożonych wyginięciem zwierząt zarówno w Polsce, jak i na świecie: tygrysów, afrykańskich goryli, polskich łosi, mazurskich rysi, brunatnych niedźwiedzi; za udział w wielu kampaniach społecznych, działalność informacyjną i edukacyjną w zakresie ekologii – taki słowami jury uzasadniło swój werdykt.

Rysie, misie, łosie! Na ratunek z WWF
W ciągu ostatniego roku Martyna zaangażowała się w międzynarodową kampanię WWF na rzecz ochrony Parku Narodowego Wirunga w Afryce. Dzięki działaniom na jej oficjalnym profilu na facebooku, podejmowaniu tego tematu w mediach i ponad 750 tysiącom osób, które podpisały się pod specjalną petycją, koncern paliwowy Soco International PLC zrezygnował z prowadzenia prac poszukiwawczych w najstarszym parku narodowym Afryki.
 
Martyna zaangażowała się też w kampanię 1% WWF Polska „Ratuj rysie”.  Celem kampanii było pozyskanie jak największej liczby wpłat z podatku na ratowanie mazurskich rysi, których w lasach północno-wschodniej Polski pozostało zaledwie 40. 1% podatku może pomóc ocalić rysie i wesprzeć pozostałe działania WWF Polska na rzecz ochrony ginącej przyrody. Martyna zachęcała swoich fanów na facebooku do przekazania 1% podatku właśnie na WWF Polska i udostępniała treści edukacyjne oraz informacyjne związane z rysiami. W ostatnim czasie zaangażowała się także w kampanię Fundacji WWF Polska – "Nie mów do mnie misiu". Martyna promowała akcję w koszulce z tytułowym hasłem. Chodziło o to, aby przypomnieć  turystom wybierającym się na górskie szlaki, że niedźwiedź brunatny nie jest misiem do przytulania, zaś od naszego zachowania na szlaku zależy przyszłość tego gatunku.
 
Martyna w dużym stopniu wsparła kampanię "Ratuj łosie". Do Ministerstwa Środowiska trafiły ponad 54 tysiące podpisów w obronie łosi! Zaprocentowało to decyzją o wstrzymaniu wydanej chwilę wcześniej zgody na strzelanie do łosi. Głosy uratowały wiele łosi w sezonie łowieckim. Można śmiało powiedzieć, że duża w tym rola Martyny, która regularnie zachęcała swoich fanów na facebooku do podpisania petycji.
Przyjaciel WWF
- Martyna Wojciechowska jest prawdziwym przyjacielem Fundacji WWF Polska. Wspiera nas we wszystkich statutowych działaniach Fundacji, w tym głównie w zakresie edukowania i informowania w tematach związanych z ochroną zwierząt zagrożonych wyginięciem w Polsce i na świecie – mówią przedstawiciele WWF. Martyna jest honorowym ambasadorem Fundacji WWF Polska. Na bieżąco informuje swoich fanów na facebooku o tym, jak piękna jest dzika przyroda i jak ważne jest dbanie o nią każdego dnia -  zanim będzie za późno.
Gwiazdy Dobroczynności
Nagrody „Gwiazdy Dobroczynności” to jedyny w Polsce konkurs dotyczący społecznego zaangażowania osób znanych. W plebiscycie nagradzane są gwiazdy zaangażowane w akcje społeczne.  W ramach programu zbierane są także fundusze na inicjatywy organizacji pozarządowych. Swoją nagrodę Martyna zadedykowała wszystkim, którzy wspierają działalność WWF Polska i ochronę środowiska ginących gatunków zwierząt.