Artykuł sponsorowany

Luksus, wygoda i prestiż rejsów na katamaranie

W porównaniu ze zwykłymi jachtami powierzchnia katamaranu jest naprawdę imponująca. Pozwala na wygodne przemieszczanie się zarówno na pokładzie, jak i pod pokładem, co zdecydowanie ułatwia wypoczynek. Katamarany mają na tyle duże rozmiary, że są w stanie pomieścić kilkanaście osób, jednocześnie gwarantując komfort całej załodze. Na katamaranie znajduje się zazwyczaj kilka dużych kabin osobowych, kilka łazienek, przestronny salon z kuchnią, czy elegancki kokpit spełniający funkcję swoistego tarasu. To sprawia, że każda z osób, jeśli tylko chce, może cieszyć się chwilami prywatności, ciszy i spokoju. Niektóre katamarany wyróżniają się również bogatym wyposażeniem pokładowym, gustownym designem oraz eleganckimi meblami. Aby sprawdzić i dowiedzieć się więcej na temat ekskluzywnych katamaranów oraz ich wyposażenia, warto poznać oferty wyszukiwarek czarteru jachtów, np. Yachtic.com. Znajdziemy tutaj dokładne opisy i zdjęcia wszystkich modeli dostępnych do czarterowania.

Popłyń komfortowo na katamaranie!

Kolejnym aspektem wyróżniającym katamarany jest komfort pływania jaki gwarantują podczas rejsu i nie odnosi się to jedynie do warunków “hotelowych” panujących na jachcie. Katamarany są bardzo stabilne, poruszają się w płynny sposób po wodzie, a przechyły nie są, aż tak bardzo odczuwalne dla członków załogi. Podczas silnych podmuchów wiatru katamarany nie przechylają się na boki, a jedynie unoszą się w górę i w dół na wzburzonym morzu. Z tego powodu, osoby cierpiące na chorobę morską mogą cieszyć się na nich lepszym samopoczuciem i przyjemniejszym rejsem.

Odkryj piękne zakątki pływając katamaranem

Znaczącym plusem podróży na luksusowym katamaranie w porównaniu np. z innymi dużymi jachtami jest ich niewielkie zanurzenie (nie mają one głębokiego kila, które pozwala na podpływanie znacznie bliżej płytkich brzegów i w głąb urokliwych zatoczek). Dzięki temu jesteśmy w stanie urozmaicić swoje wakacje i spędzić czas nie tylko w popularnych portach, ale również w uroczych dzikich zakątkach. Zrezygnujmy z odwiedzania znanych kurortów, wynajmijmy katamaran poprzez wyszukiwarkę czarteru jachtów online i cieszmy się wakacjami, jakich jeszcze nigdy nie przeżyliśmy. 

Wiatr w żagle — rejs i sterowanie katamaranem 

W odróżnieniu od standardowych jachtów katamarany często są szybsze — posiadają dwa mniejsze kadłuby, które stawiają mniejszy opór, od jednego większego kadłuba standardowego jachtu. Nawet przy słabym wietrze rozwijają większe prędkości, niż jachty jednokadłubowe, co wpływa na sprawne przemieszczanie się między portami. Katamarany konstruowane są obecnie głównie z myślą o wygodzie załogi i miłym spędzeniu wolnego czasu, co jednak nie znaczy, że nie są one pełnoprawnymi jednostkami pływającymi na których posmakować można żeglarskich emocji. Zasady nawigowania, obsługa osprzętu i zastosowane rozwiązania w zakresie wyposażenia nie odbiegają znacząco od tego czego można doświadczyć na jachcie jednokadłubowym. Pomimo swoich sporych rozmiarów ich konstrukcja oraz dwa, niezależne silniki, pozwalają z łatwością manewrować katamaranem w ciasnych miejscach.

 

Rejs katamaranem to wspaniały pomysł na spędzenie wakacji. Pozwala wyruszyć na bajecznie kolorowe wody, cieszyć się relaksem ze znajomymi w niezwykle komfortowych warunkach oraz daje możliwość obcowania z typowo żeglarskimi zagadnieniami z zakresu nawigacji i obsługi jachtu. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie — obojętnie, czy szuka ciszy i spokoju pośród fal, ekscytujących wycieczek i morskiej przygody, czy szalonych spotkań towarzyskich w gronie najbliższych.