Cechą charakterystyczną sawann jest występowanie tylko dwóch pór roku – suchej i deszczowej. W okresie suchym panuje bezchmurna pogoda, a temperatury są bardzo wysokie. Okres deszczowy charakteryzuje się z kolei dużą ilością opadów i nieco niższą temperaturą. 

Nic dziwnego, że klimat sawanny sprawia, że tylko określone gatunki zwierząt i roślin - rzadko spotykane na innych obszarach  - są w stanie tutaj przetrwać. Najbardziej znane gatunki zwierząt, zamieszkujących sawanny, to z pewnością zebry o charakterystycznych białych paskach na czarnej sierści, lwy – drapieżne ssaki z rodziny kotowatych, gepardy uważane za najszybsze zwierzęta lądowe, słonie - największe współcześnie żyjące na lądzie zwierzęta lądowe, czy bawoły żyjące w stadach. Natrafimy tu też na antylopy, emu, gazele czy hieny. 

Wiele z tych zwierząt można też znaleźć w jajkach Kinder Niespodzianka z serii Natoons oraz spotkać w wirtualnej rzeczywistości dzięki dedykowanej aplikacji Applaydu

Właśnie dzięki aplikacji uczestnicy konkursu „Pokaż nam Afrykę”, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, mogli przenieść się w świat dzikiej sawanny. Stało przed nimi niełatwe zadanie – musieli bowiem wybrać jedno ulubione zwierzę, uchwycić je na fotografii (bez wychodzenia z domu - dzięki filtrom dostępnym w Applaydu) i uzasadnić, czemu akurat to zwierzę skradło ich serca. 

Który z mieszkańców dzikiej Afryki cieszy się największą sympatią? Poznajcie laureatów konkursu i przekonajcie się sami! Autorzy 10 najciekawszych zgłoszeń otrzymają zestaw nagród o wartości 350 zł, który zawiera pluszową zabawkę, kubek Kinder Niespodzianka, maskotkę oraz jajka Kinder Niespodzianka. Dziękujemy za liczne zgłoszenia konkursowe. Serdecznie gratulujemy laureatom, do których odezwiemy się drogą mailową.

Laureaci konkursu
Michał z woj. śląskiego
Patrycja z woj. podkarpackiego
Paulina z woj. kujawsko-pomorskiego
Karolina z woj. łódzkiego
Joanna z woj. kujawsko-pomorskiego
Aleksandra z woj. mazowieckiego
Helenka z woj. podkarpackiego
Karolina z woj. lubelskiego
Ivanna z woj. opolskiego
Agnieszka z woj. lubuskiego