Mnóstwo zabytków i atrakcji, dzika natura, różnorodne krajobrazy, liczne udogodnienia i miejsca przyjazne rowerzystom oraz trasy dopasowane do wszystkich. Pomorze Zachodnie to idealny kierunek na wycieczkę na dwóch kółkach (na weekend, ale nie tylko). Sam będziesz miał okazję się o tym przekonać.

Jeśli rower jest twoją pasją, koniecznie weź udział w naszym konkursie. Do wygrania są fantastyczne nagrody! Dwóch laureatów otrzyma nagrodę główną – weźmie udział w wyprawie rowerowej po Pomorzu Zachodnim i otrzyma zestaw gadżetów związanych z regionem. Do rozdania mamy też trzy nagrody pocieszenia w postaci gadżetów. 

Konkurs dla zapalonych rowerzystów, takich jak ty!

Wyprawa odbędzie się 18–19 maja. Startujemy z Koszalina, a następnie przejeżdżamy przez wybrzeże – ten etap naszej wyprawy zaczniemy w Mielnie. W miejscowości, której wielu mieszkańców zimą zamienia się w… morsy. Dalej udamy się malowniczo prowadzącą ścieżką rowerową przez las do Chłopów, gdzie znajduje się przystań rybacka i molo. 

W Sarbinowie czeka nas krótki spacer promenadą, a w Gąskach kolejny przystanek – latarnia morska Jadąc w stronę Kołobrzegu przejedziemy przez ekopark. Ta ostatnia atrakcja z jednej strony otoczona jest morzem, a z drugiej wodami torfowisk i bagien. Bujna i piękna roślinność, niespotykane gatunki zwierząt i zachwycające krajobrazy gwarantowane. 

W Kołobrzegu, mieście z 1000-letnią historią, zatrzymamy się na Starym Mieście (choć po II wojnie światowej z większości zabudowań pozostały jedynie gruzy, nowe budynki nawiązują stylem do dawnej zabudowy) i przeprowadzimy rower promenadą z Pomnikiem Zaślubin z Morzem od mola do portu. 

Kołobrzeg / Mat.prasowe

Dalej udamy się trasą przez Gościniec, Karlino (pomiędzy miejscowościami miniemy też most nad Parsętą) i Białogard. W tym ostatnim na pewno nie zabraknie czasu na odwiedziny rynku (oprócz ratusza jest tam kilka pięknych kamienic, w tym ta położona przy pl. Wolności 11, wpisana do rejestru zabytków). Kolejną świetną atrakcją po drodze jest pałac w Strzekęcinie. Otacza go park z elementami XVIII-wiecznego ogrodu francuskiego (czeka nas kolejny piękny spacer). Naszą wyprawę kończymy w Koszalinie, gdzie odwiedzimy (piękny o każdej porze roku) park im. Książąt Pomorskich. 

Pierwszego dnia wycieczki pokonamy ok. 80 km, drugiego – 70. Trudno nie zakochać się w Pomorzu Zachodnim. TUTAJ znajdziesz całą trasę z zaznaczonymi atrakcjami. 

Organizator zapewnia przewodnika, wyżywienie i nocleg w urokliwej Willi Polanka w Gościnie. Ty będziesz musiał pamiętać jedynie o tym, by dojechać na miejsce i zabrać swój rower. Będziemy relacjonować poszczególne etapy podróży w naszym serwisie oraz w social mediach. Jeśli chcesz być tam z nami, będziemy potrzebować twojej zgody na wykorzystywanie wizerunku. 

Co trzeba zrobić, by wygrać? Wystarczy, że wyślesz nam swoje ulubione zdjęcie na rowerze i napiszesz, czemu to właśnie ty powinieneś pojechać z nami na wyprawę. Może opiszesz przy okazji, co pasja zmieniła w twoim życiu? Co ci daje (wolność, ciszę, spokój)? Albo czego uczysz się dzięki niej o sobie? A może zdradzisz nam, kiedy nauczyłeś się jeździć na dwóch kółkach i jak wspominasz to wydarzenie? Niech wygra kreatywność.

Przed nami wiele niezapomnianych wrażeń. Trzymamy za ciebie kciuki i…do zobaczenia! 

Materiał promocyjny Pomorza Zachodniego.