Positive Ways to wydarzenie tworzone z wspólnej pasji do samochodów i chęci niesienia pomocy chorym dzieciom. Akcja została zainicjowane przez ludzi, którzy sercem i duszą oddają się czterem kółkom, a jednocześnie szeroko otwierają portfele dla potrzebujących. Organizatorzy od niespełna 10 lat skupiają właścicieli sportowych samochodów, umożliwiając im udział w zapierających dech w piersiach motoryzacyjnych wyprawach.

Positive Ways 2022

Tegoroczna edycja zostanie zainagurowana w piątek, 3 czerwca w Warszawie, gdzie na terenie Browarów Warszawskich zostanie zaparkowanych sto najszybszych, najdroższych i najrzadszych samochodów poruszających się po polskich drogach. Wśród nich m.in. Pagani, Bugatti, Koenigsegg, Ferrari, Lamborghini czy McLaren. Na godzinę 14:00 zaplanowano licytacje oraz konkursy, w których do wygrania będzie m.in. przejazd jednym z tych nietuzinkowych aut.

Ponad 200 uczestników wyprawy spotka się podczas kolacji w restauracji Baila Show & Dining, która mocno zaangażowała się w przygotowanie startu tegorocznej wyprawy. W tym niezwykłym miejscu odbędzie się też tradycyjny brefing oraz pierwsze licytacje, które budzą zawsze duże zainteresowanie i pokazują, jak hojnymi i otwartymi na potrzeby innych są uczestnicy Positive Ways.

Następnego dnia kawalkada stu aut ruszy w kierunku Łodzi, by na zaproszenie władz tego miasta wziąć udział w samochodowej paradzie z okazji Łódzkiego Miejskiego Dnia Dziecka. Dalej czeka ich trasa do Wrocławia, gdzie w sobotni wieczór, 4 czerwca zaprezentują samochody pod Stadionem Wrocław, a uczestnicy udadzą się na kolejną galę i imprezę z okazji 11. urodzin Cherry Club. Tam też odbędą się kolejne licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony będzie na cele charytatywne.

W niedzielę, 5 czerwca Positive Ways 2022 zawita na tor Silesia Ring, by w bezpiecznych warunkach uczestnicy mieli okazję sprawdzić możliwości swoich samochodów. Z toru trasa poprowadzi do Katowic i tamtejszej restauracji LaSqadra, a znając jej gospodarzy, na uczestników z pewnością czekać będzie niezwykła niespodzianka. Wyprawa zakończy się wielkim finałem w polskich górach – w Wiśle, zwieńczona podniebnymi pokazami akrobacji samolotowej w wykonaniu Mistrza Świata Łukasza Czapieli i koncertem Libera z zespołem InoRos.

Relacja z ubiegłorocznej edycji wydarzenia do sprawdzenia poniżej.