Choć sezon wakacyjny powoli dobiega końca, linie lotnicze i biura podróży nadal kuszą atrakcyjnymi ofertami turystycznymi. Nieprzypadkowo, ponieważ coraz więcej Polaków przekłada urlopowe plany na późną jesień lub zimę, gdy pogoda za oknem nie zachęca do podróżowania po kraju. Dlatego w poszukiwaniu słońca warto udać się w miejsca, gdzie lato trwa niemal cały rok. Mowa tu m.in. o północnej Afryce, Wyspach Kanaryjskich czy Karaibach. 

Ostatni z wymienionych kierunków z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród naszych rodaków. Nie powinien zatem dziwić fakt, że kolejni przewoźnicy poszerzają swoją siatkę połączeń o loty nad Morze Karaibskie. Zainteresowani podróżą w tę część świata mogą skorzystać z oferty biura podróży Rainbow, które właśnie ogłosiło sprzedaż wakacji na wenezuelską wyspę Margarita, nazywaną przez wielu „Perłą Karaibów”. Poznaj szczegóły. 

Loty z Polski na wyspę Margarita

Po kilku latach przerwy Polacy ponownie polecą na położoną nad Morzem Karaibskim wyspę Margarita. Obsługiwane przez hiszpańskie linie Plus Ultra czartery z lotniska w Katowicach do Wenezueli będą realizowane w każdy piątek, począwszy od 10 listopada 2023 r. Ostatni lot do Ameryki Południowej zaplanowano na 29 marca przyszłego roku. 

– Wenezuelska wyspa Margarita jest niekwestionowaną królową nadchodzącej zimy. Ogromne zainteresowanie tym karaibskim kierunkiem w ogóle nas nie dziwi. Klientów przyciągają rozległe, białe plaże otoczone bujną zielenią, egzotyczna kuchnia, atrakcyjne obiekty hotelowe, a wszystko to w bardzo dobrej cenie. Ze względu na tak duże zainteresowanie Margaritą zdecydowaliśmy się uruchomić nowe połączenie: Katowice-Porlamar, dzięki czemu jeszcze więcej klientów będzie miało szanse zakochać się w Wenezueli – podkreśla Maciej Szczechura, prezes Zarządu Rainbow Tours SA, cytowany przez fly4free.pl. 

Na Margaritę pasażerowie polecą samolotami typu Airbus A330-300, które na pokładzie są w stanie pomieścić 289 osób. 

Wyspa Margarita / Fot. Istvan Kadar Photography / Getty Images

Należąca do Wenezueli wyspa Margarita – przez wielu określana mianem „Perły Karaibów” – to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części globu i jedna z trzech wysp tworzących stan Nueva Esparta. Największym atutem odkrytej w 1498 r. przez Krzysztofa Kolumba wyspy są piękne plaże, nad którymi można znaleźć odrobinę spokoju, podziwiać piękno pobliskiej przyrody lub oddać się wodnemu szaleństwu. Najbliższy port lotniczy zlokalizowany jest w miejscowości Porlamar. 

Wakacje 2024 – gdzie warto polecieć? 

Wenezuela to nie jedyny ciekawy kierunek podróży, realizowany z katowickiego portu. Ze śląskiej stolicy polecimy także do Dominikany, Meksyku, Wietnamu, Tajlandii i na Kubę. Według wstępnych zapowiedzi, Rainbow w 2024 roku będzie korzystać aż z 12 lotnisk w Polsce, dzięki czemu zwiększy liczbę i częstotliwość swoich połączeń. 

– Nasza oferta rodzinna nieustannie rośnie, co ma związek z rozbudową siatki połączeń, ale także z rozwojem bazy hotelowej na wszystkich kierunkach, w szczególności na tych, które są stworzone do rodzinnego wypoczynku. Z pewnością zalicza do nich Grecja, Turcja, Bułgaria, ale też mocno rośnie Tunezja, Albania czy Egipt – zaznacza Aleksandra Piwko-Susik, Dyrektor Operacyjna Rainbow, cytowana w komunikacie prasowym. 

Ciekawie zapowiada się m.in. czarterowe połączenie między Olsztynem a Tunezją, które ma odbywać się w każdy czwartek w okresie 29 sierpnia–26 września 2024 r.

– Cieszę się, że kolejne renomowane biuro podróży – Rainbow – zdecydowało się na uruchomienie sprzedaży wycieczek do Tunezji z wylotem z warmińsko-mazurskiego portu. Wierzę, że to dopiero początek udanej współpracy – podkreśla Wiktor Wójcik, prezes Zarządu Warmia i Mazury Sp. z o.o. i operatora Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach w rozmowie z serwisem pasazer.com.

Źródło: fly4free.pl