Majówka 2024 już zaplanowana? Jeśli tak, to pora o pomyśleć o długim weekendzie czerwcowym, czyli czerwcówce. Z pomocą przychodzą eksperci popularnej platformy podróżniczej, którzy przygotowali zestawienie kierunków idealnych na krótki urlop w niskiej cenie. Na liście m.in. Ateny, Paryż czy Wenecja.

Czerwcówka 2024 – tanie loty z Polski

Boże Ciało w 2024 r. wypada dosyć wcześnie, bo w czwartek, 30 maja. Warto zatem rozważyć wzięcie urlopu dzień później, by cieszyć się przedłużonym weekendem i udać się w kolejną wymarzoną podróż. Sprzyja temu nie tylko kalendarz, ale również ceny biletów lotniczych, które na dwa miesiące przed czerwcówką nie poszybowałby jeszcze w górę i są wciąż dość atrakcyjne, jak na ten okres.

– Nasze wspólne badania z agencją GfK potwierdzają, że najwięcej podróżujących Polaków (65%) rezerwuje city breaki od 1 miesiąca do ponad 3 miesięcy przed podróżą. Wykupienie biletów lotniczych z takim wyprzedzeniem pozwala sporo zaoszczędzić. A z badań wiemy, że dla ponad połowy ankietowanych Polaków (52%) okazyjna cena lotów to najważniejsza kwestia przy organizacji kilkudniowego wyjazdu – wyjaśnia Deniz Rymkiewicz, ekspert eSky.pl .  

Opracowaną przez platformę eSky.pl listę najtańszych kierunków na długi weekend czerwcowy otwierają Włochy, gdzie polecimy już z mniej niż 400 zł w obie strony. Zainteresowani krótkim urlopem do słonecznej Italii mają do wyboru Wenecję, Rzym oraz Pizę. I tak za lot z Katowic do „Pływającego Miasta” w dniach 31 maja–4 czerwca zapłacimy 244 zł; 381 zł z Gdańska do włoskiej stolicy (31 maja–4 czerwca) oraz 390 zł za połączenie Wrocław–Piza (2–4 czerwca). 

Osobom, które chcą przeznaczyć maksymalnie 400 złotych na bilety lotnicze, proponujemy Paryż (29–31 maja; Modlin–Beauvais). Stolica Francji na przełomie lipca i sierpnia będzie gospodarzem 32. Letnich Igrzysk Olimpijskich. Dlatego końcówka maja to ostatni dzwonek, by zarezerwować wycieczkę nad Sekwanę w przystępnej cenie. 

Miłośnikom serialu „Gry o tron” polecamy z kolei chorwacki Dubrownik, gdzie kręcono hitową produkcję. Za loty w dwie strony w dniach 2–5 czerwca (wylot z Wrocławia) zapłacimy 389 zł. Miasto słynie z licznych zabytków, masy atrakcji, pięknej architektury, przepysznej kuchni oraz nocnego życia. 

Gdzie jechać na długi weekend czerwcowy?

Inne propozycje? Za niewiele więcej niż do Paryża czy Dubrownika polecimy do Aten. Ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy Grecji dolecimy za 404 zł w dwie strony (2–5 czerwca). Spragnionych hiszpańskiego słońca z pewnością zainteresuje natomiast połączenie KatowiceWalencja za 451 zł, także w dniach 2–5 czerwca. 

Warto jednak pamiętać, że im bliżej dnia wylotu, tym większe szanse, że ceny biletów wzrosną. Dlatego jeśli planujemy długi weekend czerwcowy spędzić poza domem, warto zarezerwować sobie wyjazd już teraz.

Źródło: eSky.pl

Szukasz fascynujących informacji na temat świata roślin i zwierząt, odkryć archeologicznych i nieskończonego Wszechświata? Zaprenumeruj magazyn „National Geographic Polska”. Najnowszą ofertę znajdziesz na tej stronie.