W tym magicznym miejscu Nysa Kłodzka przepływa przez Góry Bardzkie. Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła swoim prestiżowym Certyfikatem w ramach konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny” tamtejsze spływy raftingowe ­–  Ski-Raft Bardo.

Rafting zazwyczaj kojarzony jest z ekstremalnymi spływami po rwących wodach, ze sportem dla wyjątkowo twardych i odważnych ludzi. Przełom Bardzki i tutejsza wodna trasa to zupełnie inne doświadczenie. 

Podczas spływu pontonowego w Bardzie tylko co jakiś czas turyści  muszą zmierzyć z wartkimi odcinkami. Wodna przygoda nie wymaga specjalnego doświadczenia i przygotowania, a do jej przeżycia w przypadku pontonu potrzeba 3-7 osób. Zresztą, nie trzeba ruszać samemu – w bezpiecznym pokonaniu trasy osobom nie obytym z pontonem i wodą chętnie pomoże instruktor.

Nie tylko Polska Organizacja Turystyczna dostrzega urodę tego miejsca i sprawną organizację spływów. Wystarczy rzucić okiem na komentarze internautów, którzy mieli okazję przepłynąć tę trasę.

 „Już dwukrotnie tam byliśmy, bardzo miłe i aktywne spędzenie czasu blisko natury: woda, przyroda, ptaki.”

„Wyjątkowo godna uwagi rzecz w tym rejonie, Dolny Śląsk oczywiście uwielbiam, ale to fajna rozrywka dla odmiany od zwiedzania albo spacerów po górach, zdecydowanie polecam wszystkim aktywnym, bardzo ciekawe widoki i moc adrenaliny :) „

„Nieziemsko piękna trasa spływu. Super organizacja i kompetentna obsługa. Fajna frajda dla grup jak również dla rodziców z dziećmi. Bezpieczne. Polecam”

Podobnych głosów na temat Ski-Raft Bardo na stronach o tematyce turystycznej jest znacznie więcej.

Jak przekonują organizatorzy (i co można zobaczyć na naszym filmie) to malownicza podróż przez piękną okolicę rzeki Nysy. Widoki z pewnością na długą pozostaną w naszej pamięci.

To także idealny wstęp do zwiedzania całej Kotliny Kłodzkiej, gdzie pięknych i fascynujących miejsc jest prawdziwe zatrzęsienie. To z kolei, może być początkiem odkrywania skarbów całego regionu Dolnego Śląska. Dalej czeka już tylko porcja spontanicznych doznań, z których garściami można czerpać to, co daje przyroda jednego z najpiękniejszych zakątków Polski podczas Spływu pontonowego Przełomem Bardzkim.