Nie ma przesady w nazywaniu tego miejsca rajem. Kolumbia Brytyjska, najdalej wysunięta na zachód prowincja Kanady, to jedno z najobfitszych miejsc na ziemi. Czego tu nie ma! Jest przepiękna przyroda (lasy stanowią ponad 70% powierzchni prowincji!), formy lodowe i skalne, gorące źródła oraz dzikie plaże. Nic więc dziwnego, że znajduje się tu aż sześć parków narodowych.

Kolumbia Brytyjska kończy się (lub zaczyna) na brzegu Pacyfiku. Od północy graniczy z Jukonem, Terytoriami Północno-Zachodnimi i Alaską. Na wschodzie z prowincją Albertą, a na południu dochodzi do amerykańskich stanów Waszyngton, Idaho i Montana.

Nazwa, nadana przez królową brytyjską Wiktorię w połowie XIX wieku, nawiązuje do przepływającej przez ówczesną kolonię rzeki Kolumbii (rzeka natomiast wzięła swoje imię od statku amerykańskiego kapitana Roberta Graya Columbia).

Wybierz się w Góry Skaliste lub Góry Nadbrzeżne, zobacz fiordy i wyspy. To idealne okoliczności do uprawiania sportu. W Kolumbii Brytyjskiej nie brakuje okazji, by spróbować swoich sił w kolarstwie górskim, wspinaczce czy narciarstwie. żeglowanie czy spływy kajakowe.

Pisaliśmy już, że to raj? Na dowód – GALERIA >>>