Podobno w Warszawie nie sposób się nudzić. Trudno odmówić tej opinii racji, bo w stolicy świetnie bawią się nawet dzieci, a jak wiadomo, mali podróżnicy są najbardziej wymagający w kwestii wyboru miejsc rozrywki. Atrakcje dla dzieci w Warszawie to najlepszy dowód na to, że nauka może iść w parze ze świetną rozrywką, a kultura wcale nie musi być nudna. Warszawa to doskonałe miejsce na weekendowy wypad w rodzinnym gronie. Prezentujemy ciekawe miejsca w Warszawie dla dzieci, które będą tak samo atrakcyjne także dla rodziców. 

Centrum Nauki Kopernik

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do zgłębiania tajników fizyki i innych dziedzin niż Centrum Nauki Kopernik. Uroku zabawie dodaje fakt, że placówki nie zwiedza się z przewodnikiem. Tu każdy mały odkrywca może poczuć się jak prawdziwy eksplorator-naukowiec i samodzielnie przeprowadzać eksperymenty. Wystawy tematyczne gromadzą setki eksponatów. Tak, można ich dotykać, na tym przecież polega nauka. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca jest Planetarium Niebo Kopernika, w którym na sferycznym ekranie wyświetlane są fascynujące seanse. Gwarantujemy, że każdy malec będzie zachwycony taką wycieczką.

Stacja Muzeum

Każde dziecko ma inne wyobrażenia na temat swojej przyszłości, ale większość marzy, by choć przez chwilę zasiąść przed konsolą wielkiego składu kolejowego. Wycieczka do Stacji Muzeum sprawi, że to marzenie stanie się bliższe niż kiedykolwiek. Obiekt mieści się w pięknie zachowanym zabytkowym budynku Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa. Wystawa obejmuje bezcenne eksponaty kolejnictwa, w tym starodawne mundury, dawne bilety oraz oczywiście modele składów i lokomotyw. Co jakiś czas muzeum udostępnia do zwiedzania wnętrza starych pociągów, które kiedyś majestatycznie przemierzały torowiska w całej Polsce i Europie. 

Muzeum Domków dla Lalek

Z wycieczki do poprzedniego obiektu zadowoleni będą przede wszystkim chłopcy, ale spokojnie - mamy też coś dla dziewczynek. Muzeum Domków dla Lalek gromadzi ponad 100 kunsztownie odrestaurowanych eksponatów. Prezentowane domki to m.in. makiety sklepów, szkół, straganów, a nawet salonów sukien ślubnych. Każda mała księżniczka poczuje się tam jak w raju. Wycieczka do muzeum powinna nieść w sobie walor edukacyjny i tak też jest w tym przypadku. Domki odpowiadają stylom właściwym dla danej epoki i regionu, więc podziwiając piękne eksponaty, dziecko będzie mogło przekonać się, jak na przestrzeni lat ewoluowała architektura, przemysł meblarski, moda i życie społeczne.

Muzeum Ewolucji

Kolejne miejsce na naszej liście to Muzeum Ewolucji. Wśród eksponatów znajdziemy tam szkielety prehistorycznych gadów (roślino- i mięsożernych) i wiele innych skamielin. Nie zabrakło też szczątków pierwszych ssaków i prastarych morskich stworów. Muzeum nie oferuje interaktywnych atrakcji, ale za to panuje w nim niepowtarzalny klimat i zwykle nie jest zatłoczone. Każdy malec, którego interesuje rozwój życia na naszej planecie, będzie oczarowany taką wycieczką.

PGE Narodowy

Wszyscy mali fani piłki nożnej marzą o tym, że gdy tylko dorosną, odbiorą Robertowi Lewandowskiemu tytuł najlepszego piłkarza świata. Jeżeli chcesz by twoja pociecha poczuła się jak gwiazda futbolu, zorganizuj wycieczkę na PGE Narodowym - największy i najnowocześniejszy stadion w Polsce, na którego murawie spotkania rozgrywali najsłynniejsi piłkarze świata. Obiekt oferuje kilka tras zwiedzania, z których każda zapewnia inne atrakcje, ale wszystkie dotyczą dyscypliny, która w Polsce ma rangę Narodowego Sportu. To nie lada gratka dla każdego miłośnika futbolu, nie tylko małego.  

Warszawskie zoo

Mówiąc o atrakcjach Warszawy, nie można pominąć tamtejszego zoo. Obiekt rozciąga się na 40-hektarowej działce i zamieszkuje go ponad 12 tysięcy zwierząt. Twoja pociecha będzie mogła na własne oczy zobaczyć, jak ogromne są żyrafy i słonie, jak wielkie kły mają lwy i tygrysy oraz jak szeroka jest paszcza hipopotama. Wielką atrakcją tego miejsca jest akwarium gromadzące niezliczone gatunki tropikalnych ryb. Na zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie warto zarezerwować sobie całe popołudnie, bo jesteśmy przekonani, że każdy malec będzie chciał zatrzymać się na dłuższą chwilę przy wszystkich najciekawszych okazach. 

Muzeum dla Dzieci 

Nasza kolejna propozycja została stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych. Muzeum dla Dzieci zostało powołane w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie i jest pierwszą tego typu placówką w Polsce. Mając na uwadze potrzeby odwiedzających, każdy eksponat można dotknąć, a niektóre nawet przymierzyć! W placówce zgromadzono wspaniałe eksponaty prezentujące kulturę najdalszych zakątków świata, w tym także kunsztownie wykonane, wielobarwne stroje. W weekendy organizowane są tam warsztaty edukacyjne. Nie brakuje też innych atrakcji, jak choćby koncertów.

Teatr Małego Widza

Twoje dziecko od wyjścia do teatru woli surfowanie po stronach www? Wizyta w Warszawie może to zmienić. Teatr Małego Widza jest niezwykły pod każdym względem. Panuje tam wyjątkowo swobodna atmosfera i nikt nie wymaga od publiczności zachowania absolutnej ciszy. Mało tego, dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w przedstawieniach. Środki wyrazu są dobierane w taki sposób, aby wszystko to, o czym mówią aktorzy, było całkowicie zrozumiałe dla małych widzów. Przedstawienia trwają ok. 30 minut, więc nawet najbardziej niecierpliwy maluch nie zdąży się znudzić. Gwarantujemy, że twoja pociecha będzie chciała tam wrócić.  

Park Miniatur Województwa Mazowieckiego

Kolejna atrakcja na naszej liście to wspaniały Park Miniatur Województwa Mazowieckiego. Obiekt znajdujący się na terenie Centralnej Biblioteki Rolniczej gromadzi kilkadziesiąt wspaniale odtworzonych budowli z Warszawy i najbliższych okolic miasta, wśród których znajdziemy wiele wspaniałych budynków, bezpowrotnie zniszczonych podczas II wojny światowej. Każdy z nich zachowuje skalę 1:25. Przechadzając się między małymi budowlami, twoje dziecko poczuje się niczym olbrzym w krainie liliputów. To bardzo interesujące doświadczenie, które niesie w sobie także istotne walory edukacyjne.

Multimedialny Park Fontann

Na koniec zostawiliśmy atrakcję, którą koniecznie trzeba zobaczyć już po zachodzie słońca. Jest więc idealna na zakończenie wycieczki po stolicy. W miesiącach letnich, w zlokalizowanym obok Zamku Królewskiego Multimedialnym Parku Fontann organizowane są zachwycające pokazy. Pięknie podświetlone strumienie i pióropusze wody poruszają się do akompaniamentu dźwięku, tworząc w ten sposób niesamowite widowisko. Nawet najbardziej wyczerpany wycieczką malec szybko zapomni o zmęczeniu, gdy zobaczy hipnotyzujący spektakl wody i światła.