Za stworzenie takiej trasy jest odpowiedzialny użytkownik portalu Reddit. Najdłuższa możliwa trasa spacerowa powstała w aplikacji Google Maps już w 2019 roku. Internauta utworzył szlak, który nie wymaga żadnych lotów samolotem, promów czy innych środków transportu. Wystarczą własne mięśnie. 

Którędy prowadzi najdłuższa możliwa trasa spacerowa? 

Trasa prowadzi przez 22 387 kilometrów, na których można odwiedzić kilkanaście krajów. Po drodze mija się:

  • cały kontynent afrykański od południa do północy,
  • Kanał Sueski
  • Turcję,
  • Azję Środkową
  • Syberię

Portal brillantmap obliczył, że przejście całej trasy zajęłoby 187 dni, ale tylko w przypadku gdybyśmy szli bez przerwy, co jest oczywiście mało prawdopodobne. Zakładając, że czas spaceru wynosiłby 8 godzin dziennie, całkowita podróż zajęłaby aż 562 dni. 

Na trasie nie zabraknie zabytków

Jeżeli już znajdzie się 2 lata wolnego czasu, ma się okazję zobaczyć kilka interesujących zabytków. W Zambii na pewno warto poświęcić chwilę na wodospady Wiktorii. To największy wodospad na świecie o szerokości 1 708 metrów. 

Dalej Wielka Piramida w Gizie, która zachwyca od 4,5 tys. lat. 

Przez chwilę będziemy mogli poczuć się jak Indiana Jones. To wszystko za sprawą Petry, w której były nakręcone dwie części tej kultowej serii. To również najpopularniejszą atrakcja Jordanii. W 2 tygodnie uda nam się dotrzeć z piramid do Petry. 

Nikt jeszcze tej trasy nie przeszedł, ale na pewno są osoby, które chętnie to zrobią i właśnie rozpoczeły swoje przygotowania. Łatwo nie będzie, ale widoki i miejsca po drodze są zdecydowanie tego warte.