„Przechodzić, przechodzić, nie zatrzymywać się!”.
„Wstawaj, musimy być tam przed południem, jeśli chcemy wszystko zwiedzić”.
„Szybko zjedzmy obiad, żeby zdążyć zanim zajdzie słońce”

Pośpiech, poranne wstawanie, tłumy turystów. Niestety tak często kończy się wymarzony weekend w plenerze. Czasu jest mało, atrakcji wiele, a plan napięty. Czy podczas takiego weekendu nie czujesz się trochę jak w pracy? Jeśli cenisz sobie spokój i naprawdę chcesz odpocząć, spróbuj czegoś innego. Wybierz się na nocną wycieczkę do takich miejsc w Polsce, które najlepiej zwiedza się po zachodzie słońca.

 

Nocne zwiedzanie kopalni soli

Podziemne światy starych kopalni to jedna z rzeczy, które od wieków pobudzają wyobraźnię ludzi na całym świecie. Stare szyby i ukryte korytarze to motyw często znajdujący swoje odzwierciedlenie w dawnych legendach.

Czy myślałeś o tym, aby spędzić noc w kopalni? Spokojnie, nie będziesz musiał spać na ziemi i obawiać się, że zostaniesz zasypany kamieniami. Kopalnia soli w Wieliczce posiada położony 125 metrów pod ziemią kompleks wypoczynkowy. Nocleg w takim miejscu połączony ze zwiedzaniem trasy turystycznej lub górniczej będzie ciekawą przygodą zarówno dla pary, jak i dla rodziny z dziećmi. Oprócz tego, nocleg w kopalni soli ma doskonały wpływ na zdrowie. Panujący w niej mikroklimat ma zbawienne działanie na organizm człowieka. Podnosi odporność, poprawia jakość snu, a także działa kojąco na dolegliwości alergików. Przede wszystkim jednak noc spędzona pod powierzchnią ziemi dostarczy ci wrażeń, jakich próżno szukać na powierzchni.

 

Nocne zwiedzanie Zamku Książ

Niemal wszyscy słyszeli o pałacach króla Ludwika II w Bawarii. Okazuje się jednak, że jeśli chodzi o malownicze zamki, Polska też ma się czym pochwalić. Ci, którzy widzą imponujący Zamek Książ po raz pierwszy, często są zaskoczeni, że tak majestatyczna budowla w tak pięknym otoczeniu znajduje się w naszym kraju. Wokół zlokalizowanego w Wałbrzychu, trzynastowiecznego pałacu narosło mnóstwo legend. Do dziś wielu turystów i przewodników przysięga, że było świadkami dziwnych zdarzeń na terenie zamku. Spadające nagle obrazy, dźwięk kroków w pustych korytarzach, śpiew księżnej Daisy, ostatniej rezydentki tego miejsca – to tylko kilka ze zjawisk obserwowanych w średniowiecznej twierdzy.

Zamek Książ udostępnia podróżnikom możliwość nocnego zwiedzania. W trakcie takiej wycieczki po zamku można obejrzeć miejsca niedostępne w ciągu dnia. Spacer po przepięknych komnatach po zachodzie słońca to niezwykłe przeżycie dla miłośników historii oraz dla tych, którzy kochają dreszczyk emocji.

 

 
Nocna turystyka w Kazimierzu Dolnym

Być może zamiast zwiedzania pełnych tajemnic zamczysk i dawnych kopalni wolisz nocne wycieczki w spokojniejszym wydaniu? Jeśli tak, wybierz się do Kazimierza Dolnego. To jedno z bardziej nastrojowych miast Polski i zdecydowanie jedna z najsłynniejszych destynacji turystycznych Lubelszczyzny. Turyści pokochali Kazimierz przede wszystkim za urokliwy rynek i unikalną architekturę. Budynki w tym mieście zostały wykonane z łatwego w obróbce wapienia. Ten materiał pozwalał na tworzenie fantazyjnych zdobień fasad budynków. Wśród licznych zabytków znajdują się stare kościoły, kamienice i spichlerze oraz słynne ruiny trzynastowiecznego zamku. Miasto może też poszczycić się niezwykłą przyrodą. Do najsłynniejszych atrakcji  zaliczany jest Korzeniowy Dół. To wąwóz, którego ściany są w całości pokryte korzeniami drzew rosnących na skarpach.

Czarujące miasto po zachodzie słońca zamienia się nie do poznania. Nocna wycieczka po przepięknie oświetlonej starówce pozwala odkryć ją na nowo. Wielu przewodników oferuje też wieczorne spacery z pochodniami po otaczających miasto wąwozach. Noc w tak nastrojowym miejscu jak Kazimierz Dolny i jego okolice na pewno zapadnie w pamięć tym, którzy choć na chwilę chcą oderwać się od szarej rzeczywistości i zagubić się w świecie jak z bajki.

 

Nocny rejs po Odrze we Wrocławiu

Czy może być coś bardziej romantycznego dla pary niż wspólny rejs statkiem? Tak, może:  rejs statkiem nocą. A jeśli jeszcze dodamy do tego widok nocnej panoramy pięknego miasta, to mamy już przepis na randkę doskonałą.

Wrocław szczyci się pięknym położeniem i niezwykłą architekturą. Oczywiście, można zwiedzić go w ciągu dnia z przewodnikiem, ale oglądanie Wrocławia nocą, z perspektywy rzeki  to zupełnie nowe doświadczenie, nawet dla osób, które poznały już to miasto. Dlatego jeśli szukamy scenerii do prawdziwie romantycznej wycieczki, to warto poczekać, aż zajdzie słońce i wsiąść na pokład jednego ze statków wycieczkowych kursujących po Odrze. Oferta firm proponujących tego typu rejsy jest bardzo szeroka. Możesz dołączyć do grupy wycieczkowej lub wynająć cały statek i zorganizować na nim niezapomniane przyjęcie. Możesz zdecydować się na opcję z przewodnikiem lub bez. Masz też opcję skorzystania z cateringu. Przy tak szerokim wachlarzu możliwości na pewno uda ci się zorganizować jedyną w swoim rodzaju nocną wycieczkę statkiem.

 

Nocne zwiedzanie obiektów militarnych w Toruniu

Jeśli zamiast romantycznych rejsów lub nastrojowych spacerów po starówce wolisz poczuć prawdziwy, wojskowy klimat, nic prostszego. Wybierz się do Torunia na nocne zwiedzanie fortów. Twierdza Toruń, bo taką wspólną nazwę noszą forty, to kompleks pruskich zabudowań militarnych z końca XIX wieku. Po wycofaniu się z Polski wojsk pruskich, twierdza przeszła w ręce Polaków. Forty, w różnym stanie, zachowały się do dziś. W Forcie IV znajduje się dziś baza noclegowa dla turystów. Są tam także organizowane są różne atrakcje i imprezy, także o charakterze militarnym i survivalowym.

Dowiedz się, jak skompletować profesjonalny sprzęt survivalowy na nocną wyprawę. Czytaj więcej na vivus.pl >>

Forty można zwiedzać w dzień, lecz prawdziwą atrakcją jest zwiedzanie nocne. Mroczne korytarze i budzące niepokój wnętrza połączone z dawką opowieści o historii fortów to rozrywka dla prawdziwych twardzielek i twardzieli. Dodatkową atrakcją jest możliwość noclegu w forcie. Do wyboru masz sale wieloosobowe, zorganizowane na wzór pruskich koszar lub przytulne, małe pokoje.

 

Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z vivus.pl – serwisem oferującym pożyczki online.