W internecie co jakiś czas można trafić na nietypowe oferty pracy w jeszcze bardziej oryginalnych miejscach. Niedawno hitem był wakat w najbardziej oddalonym urzędzie pocztowym na świecie – na Antarktydzie. Do obowiązków pracowników należało między innymi liczenie pingwinów.

Mroźne temperatury nie są dla wszystkich, za to tydzień na słońcu skusi chyba każdego. Tak, to też kolejna oferta pracy. Tym razem na malowniczej wyspie.

„Najłatwiejsza praca na świecie” szuka człowieka

Lokalizacja na Morzu Karaibskim to tylko jedna z wielu zalet tej pracy. Od kandydata nie oczekuje się doświadczenia. Po zatrudnieniu również nie będzie miał zbyt wiele do roboty. Nie ma się więc co dziwić, że to „najłatwiejsza praca na świecie”. O jakie stanowisko chodzi?

Urząd ds. Turystyki Aruby poszukuje osoby zajmującej się raportowaniem pogody na wyspie. I choć brzmi to odpowiedzialnie, urzędnicy przekonują, że to bardzo proste zajęcie. Dlaczego? Aruba ma więcej słonecznych dni niż jakakolwiek inna wyspa w regionie. Każdego dnia raporty pogodowe wyglądają niemal tak samo. Jedyne „anomalie”, jakich można się spodziewać to pojedyncze chmurki.

Praca na Arubie to tak naprawdę tygodniowe wakacje (6 nocy, 7 dni) na wyspie. Meteorolog spędzi ten czas z osobą towarzyszącą w Embassy Suites by Hilton Aruba Resort. Luksusowy hotel jest położony dosłownie przy plaży Eagle Beach, która jest uważana za jedną z najbardziej malowniczych na świecie. To zasługa oblewających brzeg błękitnych wód oceanu.

Na Arubie można zobaczyć flamingi / fot. Federico Cabello/Getty Images

Praca czy wakacje?

– W ramach kampanii „Najłatwiejsza praca na świecie” chcemy znaleźć idealnego prezentera pogody, który pomoże nam pokazać cudowną pogodę na wyspie. Tak często nieoczekiwane warunki pogodowe zmuszają podróżnych do zmiany terminu długo oczekiwanych wakacji. Na szczęście Aruba ma niezmiennie czyste, słoneczne niebo, co czyni ją idealnym miejscem do odkrywania i cieszenia się o każdej porze roku – mówi Ronella Croes, dyrektor Aruba Tourism, cytowana przez serwis Travel + Leisure.

Zainteresowani powinni odwiedzić stronę aruba.com/WorldsEasiestJob. Poza rejestracją na chętnych czeka też zadanie rekrutacyjne: „najlepszy 30-sekundowy raport pogodowy z Aruby”. Aplikacje można składać od teraz do 31 marca.

Trzeba przyznać, że to bardzo kreatywny sposób na wypromowanie Aruby. Widać, że po pandemii coraz więcej kierunków stawia na pomysłowy marketing, aby przypomnieć o sobie turystom. W Europie prym wiedzie Wilno. Stolica Litwy obchodzi w tym roku 700. urodziny. Z tej okazji w mieście odbywa się wiele imprez kulturalnych i festiwali. Wilno – jak na dobrego sąsiada przystało – przeprosiło inne kraje za hałas związany z urodzinami.

Ciekawostki o Arubie

Mimo, że Aruba jest oddalona od Polski o prawie 9 tysięcy kilometrów, Polacy coraz chętniej wypoczywają na arubańskich plażach. Wakacje najłatwiej zaplanować wspólnie z biurem turystycznym. Podróżujący na własną rękę muszą liczyć się z przesiadką – najprawdopodobniej w Amsterdamie.

Co warto wiedzieć przed wylotem na Arubę? O to najważniejsze ciekawostki:

  1. Aruba położona jest na Morzu Karaibskim, niedaleko wybrzeży Wenezueli.
  2. Wyspa jest terytorium zależnym Holandii.
  3. Aruba to najmniejsza ze wszystkich wysp ABC (Aruba, Bonaire i Curaçao).
  4. Gospodarka wyspy jest w dużym stopniu uzależniona od turystyki.
  5. Oficjalnym językiem Aruby jest język niderlandzki, ale powszechnie mówi się też w papiamento.
  6. Na Arubie znajdował się znany na całym świecie naturalny most. Naturalna formacja skalna niegdyś łączyła wyspę z lądem. Most zawalił się w 2005 roku.
  7. Na dwóch prywatnych wyspach turyści mogą podziwiać flamingi. Różowe ptaki uważa się za nieoficjalny symbol wyspy.
  8. W Oranjestad, największym mieście i stolicy Aruby, znajduje się najstarsza synagoga na Morzu Karaibskim.
  9. Walutą Aruby jest florin arubański.
  10. Większość mieszkańców Aruby ma pochodzenie holenderskie, hiszpańskie i afrykańskie.