Polskie LInie Lotnicze LOT udostępniły za pośrednictwem mediów społecznościowych niecodzienne nagranie, na którym pilot oświadczył się stewardessie na pokładzie samolotu lecącego z Warszawy do Krakowa. Filmik – czemu trudno się dziwić – momentalnie stał się hitem sieci. Co tu dużo mówić, zobaczcie sami. 

Zaręczyny na pokładzie PLL LOT

Tego lotu pasażerowie udający się w ostatnią niedzielę, 21 kwietnia 2024 r., z Warszawy do Krakowa nie zapomną na długo. Po przekazaniu najważniejszych informacji dotyczących planowanego czasu podróży i temperatury w miejscu lądowania, kapitan Konrad Hanc, niespodziewanie wyszedł z kokpitu i wydawał dość zaskakujący komunikat, w którym zwrócił się do Pauli, jednej ze stewardes pracujących na pokładzie tej samej maszyny.

– Proszę państwa, proszę pozwolić, że zajmę państwu krótką chwilę. Dzisiaj jest wyjątkowy dzień dla mnie. Dzisiaj na pokładzie tego samolotu jest bardzo ważna dla mnie osoba, a także duża część naszej rodziny. Mojej i najpiękniejszej stewardesy, która jest z tyłu tego samolotu w tym momencie – rozpoczął. 

Chwilę później łamiącym się głosem kontynuował: – Półtora roku temu w tej pracy poznałem najcudowniejszą osobę, która totalnie odmieniła moje życie, zupełnie.

Jednak wszystko, co najlepsze miało dopiero nadejść. – Jesteś dla mnie największym skarbem, największym spełnieniem moich marzeń. Po tym wyznaniu klęknął, wyciągnął ogromny bukiet kwiatów i zapytał: – Czy zgodziłabyś się zostać moją żoną?

Stewardesa natychmiast podbiegła do ukochanego i rzuciła mu się w ramiona. Gdy kapitan potwierdził, że jego wybranka powiedziała „tak”, rozległy się gromkie brawa. 

– A teraz zapraszam państwa do Krakowa – dodał. 

Chwytające za serce nagranie w szybkim tempie obiegło cały internet i zyskało popularność na wszystkich platformach społecznościowych. Co więcej, o niecodziennym zdarzeniu na pokładzie polskiego samolotu napisały także zagraniczne media, w tym m.in. CNN. 

Dodajmy, że cała akcja została wcześniej skrupulatnie zaplanowana przez kapitana i była utrzymana w zupełnej tajemnicy przed narzeczoną. W tym wyjątkowym dla obydwojga momencie nie mogło zabraknąć ich bliskich, o co także zadbał przyszły pan młody. 

Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak życzyć parze dużo szczęścia i miłości!

Miłość w przestworzach

Mimo że zaręczyny na pokładzie samolotu nie należą do codzienności, to nie oznacza, że się nie zdarzają. W 2018 r. Jon Emerson, pilot regionalnych linii lotniczych z USA, przed rozpoczęciem lotu z Detroit do Oklahomy oświadczył się swojej narzeczonej, stewardessie pracującej na pokładzie tej samej maszyny. 

– Chciałbym, żeby ten dzień został zapamiętany do końca naszego życia. Chcę z nią spędzić życie – zaznaczył, po czym klęknął przed Gibbs i poprosił ją o rękę.

Źródło: PLL LOT.