Rok temu w ofercie Polskich Linii Lotniczych LOT znalazło się wiele sezonowych rejsów do najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie. W tym roku przewoźnik planuje ponownie rozbudować siatkę połączeń na czas wakacji. Nowością są zagraniczne porty regionalne.

LOT z wakacyjną siatką połączeń na lato 2021

Nowe trasy zostaną uruchomione 18 czerwca. Większość z nich przewiduje jedno połączenie w tygodniu. Gdzie polecimy? W odświeżonej siatce połączeń znajdą się następujące rejsy: z Gdańska do Burgas; z Katowic do Kalamaty, Barcelony, Burgas (4 razy w tygodniu), Aktion (na Leukadzie, w archipelagu Wysp Jońskich), Aten (2 razy w tygodniu), na Samos i do Warny (2 razy w tygodniu); z Poznania na Majorkę; z Rzeszowa do Zadaru; z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi; z Wrocławia do Barcelony i na Kos.

Poza nowymi kierunkami w ofercie uwzględnione zostaną również te, które wcześniej były dostępne w systemach rezerwacyjnych. Są to między sezonowe połączenia między innymi na Zakintos, do Kalabrii, Skopje, Ochrydy, Tirany, na Rodos, do Palermo, Olbii, na Maltę, na Santoryn, Korfu, Ibizę, do Heraklionu, do Chanii, Zadaru, Larnaki, Dubrownika, Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lublany. Te rejsy mają wystartować 28 maja.

Wakacyjne trasy obsługiwać będą boeingi 737. Rejsy są oznaczone numerami LO8XXX.

Szczepienia a powrót do turystycznej normalności

Co prawda w dobie pandemii koronawirusa niełatwo jest zaplanować cokolwiek, a w szczególności dalsze wyjazdy. Pracownicy branży turystycznej wierzą jednak w to, że postępujący na całym świecie program szczepień usprawni luzowanie obostrzeń.

– We współpracy z biurami podróży planujemy kształt naszej siatki połączeń uzupełniając ją o kolejne, nieobsługiwane dotąd kurorty. Jednocześnie bardzo uważnie obserwujemy sytuację epidemiczną i popyt na poszczególne kierunki. W miarę możliwości planujemy też sukcesywnie przywracać połączenia regularne i transatlantyckie – mówi cytowany w komunikacie firmy członek zarządu LOT ds. handlowych Michał Fijoł.

Inne linie lotnicze również przygotowują się na tegoroczne wakacje. Ryanair dla przykładu stawia na Grecję. Nowy rozkład lotów przewiduje 218 tras na 14 greckich lotnisk. W sumie w tygodniu irlandzki przewoźnik poleci do Grecji 550 razy.