Jesienią warto zboczyć z utartych szlaków i poznać TE miejsca.

TU PRZECZYTASZ o miejscach w Polsce, które warto odwiedzić właśnie jesienią >>>

W tym roku złota polska jesień zapowiada się bardzo pogodnie. Warto wykorzystać jej uroki oraz mniejszy niż w okresie wakacyjnym ruch. Może warto zboczyć z utartego szlaku?

 

Bocznym torem

Podróżując po autostradach i trasach ekspresowych, zyskujemy sporo czasu. Nie jest też tajemnicą, że samochód poruszający się z mniej więcej stałą prędkością, zużywa mniej paliwa niż ten, którego kierowca wybrał drogę, prowadzącą przez miasta i wioski. Co tracimy? Okazję, by poznać fascynujące, niemal egzotyczne miejsca we własnym kraju. Jak więc to połączyć?

Po pierwsze – wykorzystujmy okazje do zwiedzenia danego zakątka, "po drodze" do innych miejsc, po drugie optymalizujmy dojazd (podpowiadamy, jaką trasą najlepiej dojechać do danej atrakcji). Po trzecie – skoro już musimy w trasie zapłacić za zakupy czy paliwo, zróbmy to tak, aby zyskać, czyli np. przy pomocy karty płatniczej z funkcją moneyback lub taką, która pozwala zdobywać punkty w programie lojalnościowym (jedną z takich ofert ma Santander Consumer Bank - kiedy płacimy TurboKARTĄ na dowolnej stacji benzynowej, możemy odzyskać na konto nawet 360 zł w skali roku). I po czwarte – oszczędzamy na opłatach za autostradę. A te - pamiętajmy - pobierane są również wtedy, gdy stoimy w korku lub na drodze prowadzone są prace remontowe.

 
W Polskę!

Ruszajmy w kraj! Albo po prostu przy okazji najbliższej służbowej podróży zaplanujmy chwilę, by zobaczyć Polskę z innej strony. Oto kilka miejsc wartych odkrycia „w trasie” - ciekawych, pełnych tajemnic i wyjątkowo atrakcyjnych właśnie jesienią >>>