Zainspiruj!

National Geographic Travel Photographer of the Year to jeden z najbardziej cenionych konkursów fotograficznych na świecie. Fotografowie docierają w najdalsze zakątki naszej planety, by na swoich fotografiach - jak magiczny rejestr - przywieźć opowieści o tym, co doznane. Mistrzowsko posługują się sprzętem, ukazują nie zawsze oczywiste piękno, dzielą się swoją wrażliwością i ponad wszystko – inspirują.

- Nasz konkurs przedstawia niezwykłe wizje, które inspirują do tego, by wyjść i odkrywać świat z aparatem w ręku – powiedział George Stone, redaktor naczelny amerykańskiej edycji National Geographic Traveler.

 
Podróż życia za jedno zdjęcie

W tym roku przewidziano trzy kategorie konkursowe: Natura, Ludzie i Miasta. Laureat Grand Prix otrzyma tytuł Fotografa Roku, nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 dolarów oraz 10-dniowy wyjazd dla dwóch osób na Galapagos. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają kolejno 750 i 500 dolarów.

W ubiegłym roku Fotografem Roku został Anthony Lau ze swoim zdjęciem koni w Mongolii. W naszej galerii znajdzie wybrane zdjęcia zeszłorocznych zwycięzców.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 czerwca 2017 roku. Formularz jest dostępny na stronie: travel.nationalgeographic.com. Podziel się stopklatką z podróży i zostań fotografem roku!