Fotograficznym sercem nowego poczwórnego aparatu w realme 8 Pro jest sensor Samsung ISOCELL HM2 o rozdzielczości 108 MP. Przysłona f/1.88 oraz technologia łączenia 9 pikseli w 1 pozwala na uzyskanie wysokiej jakości zdjęć  nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Sprawia to, że możliwości fotograficzne smartfona ze średniej półki znacznie zbliżają się do tego, co do tej pory oferowały jedynie flagowce. O to trzy tryby fotograficzne, które przetestowaliśmy:

Tilt-shift – czyli zabawa miniaturyzacją

Efekt tilt-shift świetnie sprawdzi się przy fotografowaniu architektury i scenach, w których pojawia się dużo elementów. Najlepszy rezultat uzyskamy przy ujęciach z góry i szerokich planach. Dzięki możliwości wyboru pomiędzy rozostrzeniem liniowym a centrycznym oraz wielkością bokeh’u (jak to określa producent) precyzyjnie można wybrać fragment, który ma być ostry, a cała reszta rozmyta. To zabawa perspektywą, która daje odczucie zmniejszenia dystansu fotografowanych obiektów i złudzenie patrzenia na miniaturową, a nie prawdziwą rzeczywistość.

Zdjęcie wykonane w trybie tilt-shift, fot. F11-studio

108 MP – możliwość wielkoformatowych wydruków

Ta funkcja oprócz wykonania zdjęcia w wysokiej rozdzielczości pozwala również na fotografowanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Obraz nie traci na jakości i zdjęcia zrobione w tym trybie z powodzeniem można przygotować do wielkoformatowych druków. Odwzorowanie kolorów i rozpiętość tonalna miło zaskoczy niejednego fotografa amatora.

Zdjęcie wykonane w trybie 108 MP, fot. F11-studio

Starry Mode  - nowy wymiar zdjęć nocnych

O zatrzymaniu w obiektywie rozgwieżdżonego nieba pewnie marzyło wielu. Z funkcją Starry Mode wydaje się to banalnie proste. Najlepiej jednak uzbroić się w cierpliwość i poczekać na naprawdę gwiaździstą noc – wtedy efekt jest najlepszy. Mimo, że zdjęcia zrobione z tą funkcją, raczej nie nadają się do druku wielkoformatowego, to jednak na potrzeby wykorzystania w internecie i zatrzymania pięknej chwili jako wspomnienia, są naprawdę wystarczające.

Przykładowy Timelapse w trybie starry mode:

Motywem przewodnim smartfonów serii 8 jest hasło Uchwyć Nieskończoność (z ang. Capture Infinity) Do 22 kwietnia b.r zapraszamy Was do udziału w konkursie fotograficznym, w którym do wygrania jest m. in. Smartfon realme 8 Pro.