Większość z nas od roku pracuje w trybie zdalnym, a co za tym idzie więcej czasu spędzamy przed komputerem. Praca z domu ma oczywiście swoje zalety. Na dobrą sprawę wcale nie musimy spędzać kilku godzin dziennie przy biurku. Wraz z wiosenną aurą pojawiły się nowe możliwości, takie jak praca z ogrodu czy parku.

Pracuj i podróżuj z nowym laptopem Huawei MateBook D 16

Bez względu na to, czy pracujemy w domu, na łonie natury, czy może właśnie na wyjeździe, ważne jest to żeby zadbać o odpowiedni sprzęt, który nie tylko spełni nasze oczekiwania techniczne, ale też będzie komfortowy w codziennym użytku. Warto zainteresować się nowością na rynku – laptopem Huawei MateBook D 16. Mieliśmy okazję przetestować jego możliwości.

Komputer służy nam nie tylko do pracy, ale też do rozrywki czy nauki. Obudowa 16-calowego ekranu FullView jest kompaktowa i smukła, a ultra cienkie ramki dodatkowo potęgują wrażenie wizualne – zdjęcia najbardziej egzotycznych zakątków świata będą wyglądały jeszcze lepiej.

Po dłuższym czasie przed standardowym ekranem oczy męczą się, przez co łatwo stracić siły i motywację do dalszych działań. W tym wypadku z pomocą przychodzą technologie redukujące emisję niebieskiego światła oraz eliminujące efekt migotania ekranu. Nawet po kilku godzinach odczuwamy zmęczenia dużo mniejsze niż po pracy przy standardowym monitorze.

Huawei MateBook D 16 do domu i na wyjazd

Komputer jest lekki i smukły, waży zaledwie 1,74 kg, zatem przemieszczanie się z nim jest proste i przyjemne. Szybka zmiana miejsca pracy? Czemu nie! W końcu mobilność to podstawa, a miłośnicy podróży wiedzą o tym najlepiej. Kiedyś wreszcie wrócimy do upragnionej normalności i będziemy mogli spakować plecak na wyczekiwany wyjazd – dzięki lekkiej wadze zmieścimy tam również laptopa. 

Długie trasy potrafią być jednak męczące i nudne, zwłaszcza jeśli poruszamy się autostradą. Na szczęście Huawei MateBook D 16 jest wyposażony w baterię o pojemności 56 Wh oraz obsługuje technologię szybkiego ładowania 65 W. To oznacza, że zaledwie 15 minut ładowania pozwala na oglądanie filmów przez 2 godziny. W drogę nie zapomnij wziąć ze sobą kieszonkowej ładowarki 65 W, która obsługuje uniwersalny port USB-C. Otrzymasz ją przy zakupie laptopa.

Praca i nauka przed komputerem stała się czymś naturalnym. Zwłaszcza teraz, kiedy większość z nas spędza czas głównie w domu, a z laptopów korzystają wszyscy członkowie rodziny. Huawei MateBook D 16 jest urządzeniem wielozadaniowym i bez problemu radzi sobie z kilkoma aplikacjami działającymi jednocześnie. To zasługa procesora AMD z serii H, a konkretnie modelu AMD Ryzen 5 4600H. Wydajność codziennego użytkowania zapewnia dodatkowo dwukanałowa pamięć RAM DDR4 oraz dysk SSD NVMe PCIe o pojemności 512 GB. Charakteryzuje się on pięciokrotnie szybszą prędkością odczytu danych niż dysk SATA SSD. 

Szybki dostęp do Internetu to jedno z podstawowych wymagań stawianych przez użytkowników urządzeń mobilnych, a więc i przez nas. Chcemy być w kontakcie z innymi bez względu na to, gdzie akurat się znajdujemy. I tu kolejne miłe zaskoczenie. Huawei MateBook D 16 obsługuje Wi-Fi 6, który po podłączeniu do routera obsługującego ten standard, oferuje trzykrotnie szybszy transfer danych niż w przypadku Wi-Fi 5. Dodatkowo, wbudowana funkcja Huawei Share daje nam możliwość szybszego łączenia się z innymi urządzeniami. Możemy przykładowo edytować pliki zapisane na smartfonie za pomocą komputera.

Wygoda, funkcjonalność i jakość – tak najłatwiej podsumować naszą przygodę z nowym laptopem Huawei MateBook D 16. Urządzenie sprawdza się zarówno w domu, jak i poza nim. To dobry zakup dla całej rodziny, ponieważ sprosta oczekiwaniom pracujących rodziców i uczących się dzieci, a po godzinach dostarczy wiele rozrywki wszystkim domownikom.
Huawei MateBook D 16 jest dostępny w sprzedaży na www.huawei.pl . Rekomendowana cena detaliczna nowego laptopa to 3999 zł.