Odkryj jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Odkryj polskie Hygge. 

Dlaczego Kołobrzeg zyskał miano polskiego Hygge? Każdy z nas marzy dzisiaj o chwili poczucia komfortu, chwili tylko dla siebie. Choć każdy z nas jest inny i nasze myśli nie są jednakowe, wszystkie szukają oazy spokoju i bezpieczeństwa, chwil poczucia wewnętrznego komfortu. Naszym naturalnym potrzebom odpowiada kołobrzeskie hygge, stworzone na bazie doświadczeń, stanowi wyjątkowy klucz do odpoczynku i poprawy kondycji psychofizycznej.   

Kołobrzeskie hygge to filozofia szczęścia, według której, aby być szczęśliwym, należy cieszyć się z małych rzeczy, być blisko natury i uprawiać aktywność fizyczną. Kołobrzeg ma niesamowite położenie, które pozwala na obcowanie z naturą, jak również daje możliwości uprawiania rozmaitych sportów. Międzynarodowy Szlak Rowerowy, który biegnie przez miasto, doskonałe warunki do oddawania się sportom wodnym czy szlaki turystyczne, to wszystko sprawia, że w mieście tym nabierasz odpowiedniego dystansu do świata, życia i łapiesz to, co najlepsze dla Ciebie.  

Kołobrzeg od dziesięcioleci szczyci się mianem Perły Bałtyku. Uzdrowiska, naturalne obszary borowiny, solanka, wyjątkowy klimat, zieleń, parki, cudowne plaże – to wszystko przyciąga i jest atrakcyjne o każdej porze roku. Dziś w zmieniającym się świecie, bardzo pędzącym potrzebujemy dobrego uspokojenia, odpoczynku i zaopiekowania. Kołobrzeg to wszystko oferuje.  

Kołobrzeg to miasto gwarantujące regenerację ducha i ciała. Pozwala odzyskać równowagę psychofizyczną oraz dzięki swoim bogactwom naturalnym prowadzi do odnowy zdrowia i sił witalnych. Kołobrzeg to również miasto, które zachowuje balans między środowiskiem życia człowieka - zabudową, miejscami przeznaczonymi na rozrywkę, rekreację, a środowiskiem naturalnym, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju.  

Poszukując urlopowej oazy warto zawitać do jednego z największych i najpiękniejszych miast nadmorskich – Kołobrzegu, w którym spokój łączy się harmonijnie z rozrywką, a natura z życiem miejskim. 

Kołobrzeg - filozofia hygge na każdą pogodę    

Zgodnie z duńskim nurtem filozofii natura jest pocieszeniem dla najbardziej wymagających sytuacji życiowych. Przyroda mówi: “nie zniechęcaj się pogodą ”, ponieważ wystarczą odpowiednie ubrania, a nawet zima nie będzie stanowić przeszkody w pozostaniu na łonie natury. Dzięki aktywności na zewnątrz i cieszeniu się każdą porą roku, w Kołobrzegu możesz odpoczywać i poprawiać swoje zdrowie.  

Tajemnicą jodu i soli pozostanie to, jak to się dzieje, że pomimo krajowej, europejskiej i światowej konkurencji Kołobrzeg jest bezkonkurencyjny. Może dlatego, że w Kołobrzegu wszystko można, niczego nie trzeba. Czas, wedle uznania, może płynąć leniwie - jak na jachcie w rejsie na zachód słońca lub wartko - jak na rybackim kutrze, czy szosowym rowerze. Można wziąć udział w kulturalnym i społecznym życiu miasta, albo samemu go tworzyć. Można rozwijać swoje hobby lub odkryć nowe. Wypoczywać czynnie lub biernie. Schudnąć lub przytyć.  

Bez względu na porę roku Kołobrzeg to najlepsze miejsce. Walory klimatyczne, krajobrazowe, kulturalne i historyczne komponują się z atrakcjami leczniczo - relaksującymi. Niezliczone na bardzo wysokim poziomie, gabinety, bazy SPA i Wellness od lat skutecznie leczą, upiększają, odmładzają i uszczęśliwiają.  

Historia w Kołobrzegu jest dyskretna, zabytki nienachalne - są jak szafran, który smakuje w niewielkich dozach. Od średniowiecza przez PRL do XXI w. wielka katedra, masywny ratusz, urokliwa reduta solna, kamieniczka ocalała z pożogi wojen, samotna baszta lontowa, zgubiona jak klocek, olbrzymia w centrum miasta wieża ciśnień, jak pieczątka starego buchaltera, latarnia morska górująca nad portem, poczta z krasnalami i wiele innych. Muzeum klasyczne i plenerowe. Galerie sztuki i pomniki, ludzką ręka robione i te przyrodnicze, którym czas żłobi korę. Miasto jest zielone, czyste i przychylne turystom. Można porozmawiać w większości języków Europy i dialektach Polski. Łatwo w Kołobrzegu wtopisz się w otoczenie i możesz albo maszerować nad morze, albo znaleźć wolną ławkę i obserwować. Czytając lokalną gazetą i zajadając smażonego dorsza jedynie będziesz żałować, że kiedyś trzeba będzie stąd wyjechać.   

Sposobów na zdrowie, szczęście i piękno jest kilka.  

Najprostszy to spacer brzegiem wzburzonego morza, który niesie jod w wyjątkowym aerozolu. Można też chodzić przy pomocy kijków do nordic walking albo jeździć rowerem. Kąpać się w basenach solankowych i tradycyjnych, wylegiwać w jacuzzi albo na kozetce masażysty, wklepywać maseczki lub okładać borowiną. Sanatoria, bazy Wellness  oraz SPA, gabinety odnowy biologicznej gwarantują kuracje dla ciała i duszy. Spragnieni mocniejszych wrażeń sięgną po sporty wodne. Taki jest Kołobrzeg – dla każdego, kto szuka ukojenia i relaksu.  

Kultura w Kołobrzegu   

Festiwal Piosenki Żołnierskiej już dawno przestał być jedynym kulturalnym wyznacznikiem miasta. Kołobrzeg serwuje kulturalne dania na wysokim poziomie. Jazz na wakacyjnej scenie miasta gości najlepszych muzyków z Polski i świata. Sceny plenerowe Regionalnego Centrum Kultury, amfiteatru i plaży latem oferują rozrywkę godną europejskich kurortów wakacyjnych. Galerie sztuki, muzea, kina otwarte są przez cały rok. Kulturalne atrakcje Kołobrzegu zadowolą nawet najbardziej wymagającego turystę. 

Co zatem przyciąga turystów do Kołobrzegu? Harmonia, jakość, nietuzinkowość, indywidualizm, szeroki wybór, ale też dynamika miasta, jego nowoczesne i mądre rozwiązania. 

KOŁOBRZEG Re:Generacja