W pędzie życia łatwo zapomnieć o dbaniu o samego siebie. Sukcesy towarzyskie i zawodowe owszem podnoszą naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości, jednak na dłuższą metę potrzebujemy też innych faktorów i przede wszystkim odpoczynku.

Zdrowy i dobry sen to podstawa szczęśliwego życia

Odpoczywać można oczywiście na wiele sposobów. W naszej redakcji dobrze wiemy, że wycieczka rowerowa, trekking czy wspinaczka również potrafią być relaksujące. Nie zapominamy jednak o tym, że po każdym wysiłku – nawet tym odpoczynkowym – potrzebna jest regeneracja. I tu nie ma większej filozofii. Najważniejszą i najbardziej naturalną formą regeneracji jest dla nas sen.

mat. promocyjne Hilding

Co zrobić, żeby sen był zdrowy? To, jak długo śpimy, jest zależne od naszych indywidualnych potrzeb. Jedni będą wypoczęci już po 6 godzinach, inni potrzebują więcej czasu. Podstawą jest jednak to, na czym śpimy. Troska o siebie w domowym zaciszu zaczyna się od wyboru materaca do łóżka.

Troska o siebie zaczyna się od wyboru materaca

Wybór materaca to kwestia równie indywidualna, co długość snu. Wszyscy mamy swoje potrzeby i preferencje. Nie bez znaczenia jest też to, czy śpimy sami, czy z partnerem lub partnerką. Na stronie internetowej sennamaterace.pl znajdziemy materace przygotowane właśnie z myślą o parach – także z dużą różnicą wagową.

mat. promocyjne Hilding

Od dobrego snu zależy to, w jakim humorze się obudzimy i czy będziemy wypoczęci. Troska o siebie to też wybór materaca dostosowanego do naszego wieku. Marka Hilding ma w swojej ofercie materace dla dzieci (materace Dobranocka, Kołysanka i Safety Smyk otrzymały pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka), młodzieży i dorosłych. Oferta jest szeroka, dostępne są materace piankowe, sprężynowe, hybrydowe, nawierzchniowe oraz wyroby medyczne.

Certyfikaty zdrowotne i nie tylko

Potwierdzeniem dla wysokiej jakości materacy od Hilding są certyfikaty. Weryfikacja Oeko-Tex® to zapewnienie, że wszystkie materiały użyte do produkcji są wolne od szkodliwych substancji mających negatywny wpływ na zdrowie. Osobną kategorią są materace medyczne przygotowane z myślą o osobach borykających się z problemami kręgosłupa. Te w ofercie Hilding zostały rygorystycznie przeanalizowane, poddane licznym eksperymentom we współpracy z niezależnym Szwajcarskim Instytutem AEH. Parametry testowe to ergonomia, higiena, klimat i trwałość. Ostatecznie materace otrzymały certyfikat w Laboratorium Sleep-Lab.

Nie tylko marka Hilding oferuje materace medyczne. Produkty SleepMed również zapewnią nam dobry i zdrowy sen. Najpopularniejsze modele to: SleepMed Comfort i SleepMed Premium. Ten ostatni został przygotowany z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Komfort snu i właściwości zdrowotne to zasługa najgrubszych warstw pianki termoelastycznej VitaRest® oraz pianki wysokoelastycznej VPPHR Soft. Materacy SleepMed także mają certyfikat jakoś AEH.

Materiał powstał we współpracy z Hilding Anders Polska