Szwajcaria to niewątpliwie jeden z najciekawszych kierunków wakacyjnych tego roku. Z tego powodu redakcja magazynu National Geographic przygotowała specjalne wydanie magazynu z aż 21 pomysłami na podróż do tego kraju. Numer jest wciąż dostępny w naszym sklepie internetowym

Pobierz bezpłatny interaktywny przewodnik o Grand Train Tour

11 dużych jezior, cztery języki urzędowe, pięć miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO i 1280 km spektakularnych widoków. Grand Train Tour of Switzerland to jedyna w swoim rodzaju okazja, by podróżować po Szwajcarii panoramicznymi pociągami na jednym bilecie, wsiadać i wysiadać, gdzie się chce, na ile się chce, i jechać dalej. Możemy wymyślić sobie własną trasę lub skorzystać z gotowych propozycji. Kombinacji jest mnóstwo.

Najważniejsze zaś jest to, że pociągi zabiorą nas do wszystkich największych atrakcji i zabytków tego kraju. Ale dzięki Swiss Travel Pass można jeździć nie tylko pociągami, ale też autobusem, a nawet pływać statkiem. Dodatkowo w ramach biletu otrzymujemy bezpłatny wstęp do 500 muzeów. Nasi autorzy – Michał Cessanis oraz Michał Głombiowski – przejechali dwa odcinki tej ekscytującej trasy i podzielili się swoimi wrażeniami. No to w drogę!

Te wszystkie informacje – i jeszcze więcej – znajdziecie w naszym interaktywnym przewodniku o Grand Train Tour. Do znalezienia pod poniższym linkiem.

Podcast National-Geographic.pl „Pociągiem przez Szwajcarię"

Nowy odcinek podcastu National-Geographic.pl, którego bohaterką jest Adriana Czupryn, możecie obejrzeć i posłuchać poniżej. Przypominamy, że kolejne odcinki naszych wideopodcastów są również dostępne na kanałach National Geographic Polska na YouTube i na Spotify. 

Adriana Czupryn jest szefową polskiego oddziału Szwajcarskiej Organizacji Turystycznej. Jest też autorką książek i przewodników po Szwajcarii. W rozmowie z Łukaszem Załuskim opowiada o swoich ulubionych szlakach w Alpach, kiedy najlepiej zaplanować podróż oraz jak zorganizować wycieczkę Grand Train Tour.