Już teraz zaplanuj kolejną podróż. Nasza propozycja to Szwajcaria. Stawiając na kolej, możesz od razu zaplanować zwiedzanie. Tylko w Szwajcarii przeżyjesz niezapomnianą przygodę, podróżując pociągami po całym kraju. Ułatwia to Grand Train Tour of Switzerland. Podpowiadamy, jakie trasy wybrać i co zobaczyć po drodze.

Koleją przez Szwajcarię

Grand Train Tour of Switzerland to połączenie najpiękniejszych tras kolejowych w jedną unikatową. Dystans 1280 kilometrów pokonujemy w wygodnych, komfortowych warunkach, po drodze mijając niezwykłe widoki i kultowe miejsca, dobrze znane z widokówek i przewodników turystycznych. Już sam przejazd pociągiem jest iście szwajcarskim doświadczeniem – w końcu kolej to jeden z symboli Szwajcarii.

Brienzer Rothorn Bahn / fot. Grand Train Tour of Switzerland

W zaplanowaniu kolejowej podróży po Szwajcarii pomocny będzie „Grand Train Tour of Switzerland. Przewodnik po najpiękniejszych trasach kolejowych Szwajcarii”. Znajdziemy w nim podział na odcinki oraz podpowiedzi, gdzie zobaczymy malownicze alpejskie pejzaże, popularne atrakcje turystyczne. Piechurów na pewno zadowolą propozycje wycieczek górskich. Pobierzesz go TUTAJ.

Grand Train Tour of Switzerland – propozycja nie tylko na lato

Jeden z najbardziej unikatowych odcinków łączy miasta St. Moritz, Tirano i Lugano. Podróż słynnym Ekspresem Bernina to doświadczenie łączące różnorodne kultury, języki i widoki. Od lodowców (Morteratsch) po palmy nad słynnym jeziorem Como we Włoszech.

Grand Train Tour of Switzerland to nie tylko pociągi. Przykładowo z Tirano do Lugano pojedziemy autobusem Ekspres Bernina. Z kolei ostatni etap odcinka Lugano – Bellinzona – Flüelen – Lucerna można przepłynąć statkiem po wodach Jeziora Czterech Kantonów.

Lavaux Le Train des Vignes / fot. Grand Train Tour of Switzerland

W przewodniku znalazły się również propozycje gotowych tras z praktycznymi poradami:

  • Trasa Klasyczna,
  • Trasa Największych Atrakcji,
  • Trasa Lodowców i Palm,
  • Trasa Niezwykłej Wody,
  • Trasa Ukrytych Skarbów,
  • Trasa Zimowej Magii.

Twój przewodnik po Szwajcarii

Do wyboru mamy pociągi panoramiczne. Podróżując nimi, możemy zachwycać się okolicą i robić zdjęcia nie wstając z fotela. To między innymi: Ekspres Lucerna – Interlaken, Ekspres Panoramiczny Gotarda i Ekspres Przedalpejski.

Przewodnik pomoże nam w zaplanowaniu wyjazdu, nawet jeśli kolej nie będzie dominującym środkiem transportu w naszej podróży. Opisy najciekawszych miast Szwajcarii, w tym Zurychu, Montreux czy Zermatt, uwzględniają porady i propozycje odwiedzenia największych atrakcji.

Pobierz e-book Grand Train Tour of Switzerland


Poznaj najpiękniejsze trasy kolejowe w Szwajcarii / fot. Grand Train Tour of Switzerland