Jak sam mówi, „projekt PoWarszawsku stworzył z miłości do Warszawy i jej historii". Już od 10 lat Łukasz Ostoja-Kasprzycki na swoich mediach społecznościowych umieszcza zdjęcia i filmy pokazujące stolicę. Po wysłuchaniu podcastu zmierz się z quizem o Warszawie, który znajdziesz tuż poniżej tego artykułu. 

Słynne zdjęcie z krową

O tym, jak się zmienia Warszawa, najlepiej świadczą fotografie. Jedna z nich zyskała już status ikonicznej. To zdjęcie przedstawiające warszawski Służewiec, a właściwie skrzyżowanie ulic Wołoskiej i Wilanowskiej. Dziś dokładnie w tym miejscu stoi jedno z najpopularniejszych centrów handlowych, otoczone gwarną dzielnicą biznesową. Zaledwie pół wieku temu w tym miejscu po polach hasały krowy. Kilka lat temu zdjęcie dokumentujące tę epokę ukazało się właśnie na PoWaszawsku.com, budząc pasję mieszkańców stolicy do poznawania historii własnego miasta. 

Krowa Galeria MokotówTo w tym miejscu stoi dziś warszawskie centrum handlowe Westfield Mokotów (dawniej Galeria Mokotów). Fot. via PoWarszawsku.com

Spacery po stolicy z PoWarszawsku

Łukasz Ostoja-Kasprzycki dał się też poznać wśród mieszkańców Warszawy jako organizator otwartych spacerów po mieście. „Nasze spacery przygotowane są dla osób, które chcą poznać Warszawę w wolnym czasie i spędzić czas w gronie innych miłośników stolicy. Opowiadamy różne historie, kochamy szemraną i ciemną stronę naszego miasta, ale nie uciekamy od innych tematów historycznych" – opowiada nasz gość. 

Podcast National Geographic Traveler

Przypominamy, że kolejne odcinki naszych wideopodcastów są również dostępne na kanałach National Geographic Polska na YouTube i na Spotify.