Jedna trzecia ośrodków wypoczynkowych w Gryzonii leży na wysokości co najmniej 1500 m n.p.m. Carving, snowboard, airboard, snowbike, narciarstwo biegowe - to tylko niektóre dyscypliny sportów zimowych, jakie możesz tu uprawiać. A  wieczorem, zmęczony adrenaliną, możesz odpocząć w ośrodkach wellness lub w jednej z niezliczonych restauracji czy górskich chat i delektować się lokalnymi przysmakami. To wystarczające powody, aby tej zimy odwiedzić Gryzonię! Tym bardziej, że nadchodzący sezon narciarski zapowiada się nadzwyczaj ciekawie.

Obudź pasję narciarstwa w swoim dziecku!
Zima w Gryzonii to ogromna frajda dla dzieci i młodzieży. Ośrodki narciarskie wyjątkowo dbają o to, aby i najmłodsi odważyli się zjeżdżać na nartach.
W Arosie czeka na nich wyjątkowa przygoda, czyli „Szkółka narciarska w cenie”. Każdy młody narciarz (urodzony w 1996 roku i później), który spędzi więcej niż dwa noclegi w biorącym udział w akcji hotelu lub apartamencie, może korzystać z tej oferty. Arosa posiada idealne warunki do uprawiania sportów zimowych przez dzieci i młodzież. Miejscowy teren narciarski nie jest zbyt rozległy, a szkółki sportów zimowych są wyjątkowo sympatyczne i skuteczne. Również ośrodek narciarski Savognin jest wyjątkowo przyjazny dzieciom - wszystkie maluchy do 10. roku życia korzystają z wyciągów za darmo (dotyczy to zarówno karnetów godzinnych, dziennych, jak i sezonowych), bezpłatne jest również zakwaterowanie w pokoju rodziców.


Skipassy w prezencie
Od 15 listopada do 22 grudnia goście hotelowi w regionie Davos Klosters za każdy nocleg w jednym z licznych hoteli partnerskich oraz w niektórych apartamentach otrzymują skipass regionu Davos Klosters Mountains w prezencie. Także hotele w regionie Engadin Scuol oferują bezpłatne skipassy. Wszyscy goście uczestniczących hoteli w regionie Dolnej Engadyny na życzenie otrzymują bezpłatny skipass – i to już od pierwszego noclegu, przez całą długość pobytu. Transfer z hotelu do wyciągów autobusem lub Kolejami Retyckimi jest również już wliczony w cenę. Natomiast w pierwszym regionie wypoczynkowym w Szwajcarii czyli w Engadin St. Moritz ponad 100 miejscowych hoteli oferuje wyjątkową, niepowtarzalną okazję: „Hotel i skipass w cenie”. Goście, którzy spędzają więcej niż jedną noc w jednym z uczestniczących w ofercie hoteli, otrzymują skipass na cały pobyt za jedyne 25,00 CHF dziennie od osoby. W ramach tej oferty można także bezpłatnie korzystać z komunikacji publicznej w Górnej Engadynie.

Narciarskie spełnienie marzeń
Po otwarciu nowego połączenia między terenami narciarskimi Hörnli (Arosa) do Urdenfürggli (Lenzerheide) Arosa-Lenzerheide stanie się jednym z największych połączonych aren narciarskich w Graubünden oraz znajdzie się wśród „Top 10” w Szwajcarii. 225 km tras zjazdowych po trzech stronach doliny to spełnienie marzeń. Szerokie trasy, które pozwalają na spokojne pokonanie zakrętów oraz strome zjazdy wywołują przyspieszone bicie serca wszystkich miłośników sportów zimowych. Dzięki ofercie „Mój skipass to także mój bilet” transport publiczny na trasie Arosa – Chur – Lenzerheide – Tiefencastel jest bezpłatny.


Dla narciarzy z apetytem
Gryzonia słynie z niezwykłych miejsc, w których po pełnym wrażeń dniu można zapomnieć się przy lokalnych przysmakach. Warto delektować się suszonym w powietrzu mięsem bündnerfleisch i surową szynką z niemieckojęzycznej części Graubünden, kiełbaskami andutgel i salsiz z romańskich dolin, formaggi z części włoskojęzycznej. Do talerza z zimnymi specjałami lub solidnym posiłkiem z capuns pasuje zawsze wino światowej klasy: pinot z winnic Graubünden.
Ci, którzy cenią dobrą kuchnię od grudnia będą mogli spróbować jej w zupełnie nowym miejscu. W grudniu zostanie otwarta restauracja górska Scharmoin położona przy środkowej stacji Lenzerheide-Scharmoin-Rothorn. Drewniane, niezwykle komfortowe wnętrze ze wspaniałą atmosferą i nowoczesną strefą samoobsługową. Na piętrze na gości czekać będzie wysokiej klasy restauracja otwartym grillem i pełną obsługą.

Graubünden jest regionem wymarzonym do zimowego wypoczynku i oferuje znacznie więcej niż perfekcyjnie przygotowane stoki, gwarancję śniegu i niezapomnianą przygodę. Dodatkowe informacje można znaleźć odwiedzając polską wersję strony internetowej, poświęconej temu regionowi. Witryna jest dostępna pod adresem pl.graubuenden.ch