W okresie jesienno-zimowym wiele osób rezygnuje ze sportu. Niesprzyjająca aura i znacznie krótszy dzień sprawiają, że często porzucamy różnorodne formy aktywności, nawet jeśli latem korzystaliśmy z nich kilka razy w tygodniu. Jednak świetną, jesienną alternatywą dla joggingu czy jazdy na rowerze, może okazać się pływanie. Nie tylko zapewnia zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień, ale ma też znakomity wpływ na nasze zdrowie, kondycję oraz urodę.

Pływanie to przede wszystkim doskonała forma rozrywki. Wielu z nas nie docenia jednak jej zdrowotnych właściwości. Ten rodzaj aktywności fizycznej pozwala natomiast zwiększyć poziom wydolności naszego organizmu, poprawia pracę serca i płuc, pomaga też kontrolować wagę ciała czy redukować stres. Woda ma także ogromny wpływ na urodę. Regularne chodzenie na basen może poprawić proporcje naszego ciała, a także ujędrnić i wygładzić naskórek. Zaletą basenów jest również możliwość wykorzystania ich jako miejsca do spędzenia czasu z rodziną. Mogą stać się weekendową atrakcją, która dorosłych odciągnie od kanapy, a dzieci zachęci do odejścia od komputera. Pływanie to zatem forma aktywności, która pomoże nam zadbać zarówno o urodę, jak i o dobre samopoczucie.
 
Z dala od zgiełku
Jeśli planujemy weekendową wizytę na basenie, a nie lubimy zatłoczonych torów pływackich czy zapachu chlorowanej wody, warto zastanowić się nad relaksacyjnym wyjazdem do ustronnego kompleksu basenowego. Zwłaszcza, gdy potrzebujemy nie tylko odpoczynku, ale też ulgi dla różnorodnych dolegliwości. Unikalne właściwości terapeutyczne i lecznicze mają m.in baseny wypełnione wodą mineralną. Do tego typu obiektów zalicza się kompleks w Solcu Zdroju.

Woda na zdrowie
Zawarta w nim woda wydobywana jest ze źródła „Malina”, które charakteryzuje się obecnością aktywnych związków siarki na poziomie ok. 900 mg/l. Silnie zmineralizowana woda chlorkowo-sodowa, siarczkowa, bromkowa, jodkowa, borowa jest najsilniejszą na świecie wodą siarczkową wykorzystywaną do celów leczniczych. Aż 10% zawartej w niej siarki wnika w skórę i korzystnie wpływa na zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków. Obniża też cholesterol, poziom trójglicerydów, kwasu moczowego i glukozy we krwi. Przede wszystkim działa jednak leczniczo na choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa, dyskopatie oraz reumatyzm. Pozbycie się ich z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i sprawi, że wróci nam chęć do efektywnej pracy i większej aktywności fizycznej na co dzień.

Wycieczka na pływalnię za miastem może okazać się doskonałą formą rodzinnej rozrywki. Zwłaszcza, że obok klasycznych torów do pływania, Baseny Mineralne zapewniają też wiele innych atrakcji, m.in.: zjeżdżalnie wodne, gejzery wodne czy ławki masujące. Czas spędzony na basenie zaowocuje nie tylko lepszą kondycja, ale również zastrzykiem energii i pozytywnego nastawienia do życia.