Przyjeżdżając do Południowego Tyrolu poznaj bliżej kulturę i tradycje tego regionu zamieszkując w jednej ze 1600 farm Roter Hahn.

Południowy Tyrol jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Alp. Podczas zimy odwiedzający mają do dyspozycji profesjonalną infrastrukturę do uprawiania tradycyjnych sportów zimowych: jazdy na nartach czy snowboardzie. Region daje turystom również możliwość spróbowania nietypowych aktywności: wspinaczki po zamarzniętym wodospadzie, wycieczek wysokogórskich, biegów długodystansowych czy szybkiej jazdy tradycyjnymi południowotyrolskimi saniami (toboggan).

Spragnieni wrażeń mogą wybrać się na freeride w okolicy Sulden. Jak podkreśla wielu narciarzy jazda poza trasami to niczym nieskrępowana wolność i emocje, których nie da się porównać z żadnym innym sportem. Zima to także czas, gdy wiele wodospadów zamienia się w dziwaczne kaskady lodowe. Jeśli wiesz jak posługiwać się czekanem, a raki nie są ci obce musisz koniecznie spróbować wspiąć się na jeden z nich. Pomogą ci w tym instruktorzy, prowadzący specjalne darmowe kursy.

Idealnym dopełnieniem dnia spędzonego wśród Alp jest odpoczynek na jednej z farm agroturystycznych należących do związku Roter Hahn. Pobyt na farmie to jedyna możliwość by z bliska poznać tradycję, kulturę, a przede wszystkim kuchnię południowego Tyrolu. Tradycyjne wiejskie śniadania – aromatyczne sery, słodkie dżemy i świeże pieczywo na pewno na długo zostają w pamięci odwiedzających. Dzień najlepiej zakończyć z kieliszkiem regionalnego wina lub kubkiem grzanego wina przyrządzanego według lokalnej receptury.