Powodów, żeby przesiąść się na rower, jest wiele. Począwszy od tego, że jazda na dwóch kółkach jest eko, kończąc na tym, że możemy popracować nad naszą kondycją. W szczycie pandemii, kiedy możliwości uprawiania sportów były mocno ograniczone, wycieczki rowerowe zaczęły cieszyć się szczególną popularność. Cykliści najczęściej wybierają tereny zamiejskie z obawy przed spalinami, brakiem ścieżek i kierowcami. Na całym świecie znajdziemy jednak miasta wprost stworzone dla rowerzystów.

Najlepsze miasta dla rowerzystów na świecie

Przy okazji wakacji firma ubezpieczeniowa Money Beach przygotowała ranking malowniczych miast, które spokojnie możemy zwiedzać właśnie na rowerze. Analitycy przeanalizowali ponad 350 tys. hashtagów na Instagramie. W ten sposób wybrali miejsca najbardziej przyjazne cyklistom. Na pierwszym miejscu znalazło się położone na północy Tajlandii miasto Chiang Mai. Miłośnicy dwóch kółek docenili różnorodność ścieżek rowerowych oraz to, że wiele z nich prowadzi do starożytnych świątyń, które są najważniejszymi atrakcjami turystycznymi w regionie. Dalej na podium znalazły się Miami i Paryż.

Popularne miasto na Florydzie przyciąga rowerzystów nie tylko piękną pogodą, ale też licznymi miejscami stworzonymi do wycieczek. Wśród nich park stanowy Oleta River (24 km tras rowerowych) i Amelia Earhart Park (11 km tras rowerowych).

Paryż nie zawsze uchodził za mekkę cyklistów, jednak w ostatnich latach między Polami Elizejskimi a wzgórzem Montmartre zaszło wiele zmiany. Rowerzyści w szczególności licząca ponad 89 kilometrów ścieżkę zwaną Boucle Ouest Parisienne. Na trasie miniemy między innymi najstarszy istniejący w Paryżu most Pont Neuf i wieżę Eiffla.

Pierwszą piątkę zamykają Bejrut i Bristol, gdzie poza miastem warto wypróbować też ponad 20-kilometrową trasę do Bath.

Warszawa wśród najlepszych miast do zwiedzania na rowerze

Na dalszych miejscach pierwszej dziesiątki rankingu znalazły się Cambridge, Barcelona, Londyn, Dublin i Ateny. W drugiej dziesiątce nie zabrakło polskiego akcentu. Warszawa zajęła 18. miejsce. Stolicę Polski przecina wiele ścieżek rowerowych, a cześć z nich prowadzi również za miasto, między innymi do nad Zalew Zegrzyński lub do Puszczy Kampinoskiej.

Poniżej przedstawiamy pierwsze 20 pozycji z rankingu:

1. Chiang Mai

2. Miami

3. Paryż

4. Bejrut

5. Bristol

6. Cambridge

7. Barcelona

8. Londyn

9. Dublin

10. Ateny

11. Amsterdam

12. Kopenhaga

13. Bath

14. Florencja

15. Atlanta

16. Seattle

17. Tajpej

18. Warszawa

19. Berlin

20. Oksford